ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی بدون برنامه انجام نمی‌شود

شهردار اردبیل گفت: ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی بدون برنامه‌ریزی و هدفگذاری انجام نمی‌شود و سعی بر پرهیز از کارهای مقطعی است.

به گزارش ایلنا، حمید لطف‌اللهیان در نشست اعضای ستاد بازآفرینی شهری در اردبیل اظهار کرد: با سازوکارهای اجرایی مشخص در محلات هدف طرح‌های مختلفی در حال اجراست که با استقبال ساکنان منطقه نیز روبرو شده است.

وی ضرورت جمع‌آوری و امحای اصولی نخاله‌ها و پسماندها را در این مناطق یادآور شد و خاطرنشان کرد: در سفر اخیر معاونین وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا بخشی از اعتبارات برای اجرای طرح‌های زیرساختی به ویژه بهسازی و آسفالت کوچه‌ها و معابر و کمک به دستگاه‌های خدمات‌رسان برق، آب و گاز در سرویس‌دهی به این مناطق تامین شده و به استان ابلاغ شود.

شهردار اردبیل به همکاری خوب راه و شهرسازی استان در اجرای این طرح‌ها و قول مساعد معاونین وزیر راه و شهرسازی برای حل مشکلات مناطق هدف در توانمندسازی و بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: با مدیریت درست قرار شد تسهیلات بافت فرسوده و همچنین بهسازی سکونتگاه‌های غیررسمی تا 3 هزار واحد با نرخ سود پائین به متقاضیان پرداخت شود که در کنار این امر در قالب کمیته استانی صدور اسناد مالکیت به ساکنان این مناطق نیز اجرایی می‌شود.

لطف‌اللهیان بیان کرد: ما در صدور پروانه ساخت در این مناطق محروم مجوز رایگان عرضه می‌کنیم و سازمان نظام مهندسی هزینه طراحی و ساخت و نظارت را نیز تا 50 درصد تعدیل می‌کند.

وی ادامه داد: در این سفر در کنار احداث مدرسه، مسجد، پارک و سایر نیازمندی‌های اهالی قرار شد شهرداری نیز با تامین قیر مورد نیاز از سوی راه و شهرسازی آسفالت معابر را در فصل کاری انجام دهد.

بهترین کاربری را برای پادگان اردبیل ارائه کردیم

شهردار اردبیل تصریح کرد: در بازدیدی که به همراه معاون وزیر از پادگان ارتش داشتیم قرار شد مساحت پادگان حفظ و بهترین کاربری برای این مجموعه تصویب و تائید شود.

لطف‌اللهیان به مراحل انتقال پادگان اشاره کرد و گفت: بعد از انجام مراحل استانی قرار است از طریق دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی در این زمینه تصمیم‌گیری شود تا تغییر کاربری به شکل قانونی و با ملاحظات ترافیکی انجام شده و کاربری‌های عمومی و پشتیبان مدنظر قرار گیرد.

وی اظهار کرد: با وعده معاون وزیر راه و شهرسازی قرار است سهم خوبی به نفع شهر در این پادگان برای اجرای طرح‌های مختلف در نظر گرفته شود تا ما در سالجاری بتوانیم مقدمات کار را برای طرح‌های مصوب در این پادگان آغاز کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

عضو فراکسیون ورزش مجلس یازدهم: عدم شفافیت در دستمزد بازیکنان باعث شایعه‌پراکنی می‌شود

ش جولای 25 , 2020
عضو فراکسیون ورزشی مجلس یازدهم گفت: اگر مردم نسبت به دستمزد بازیکن در باشگاه اطلاع نداشته باشند، تهمت‌ها و شایعات زیاد می‌شود. به گزارش ایلنا، سید کریم حسینی، عضو فراکسیون ورزشی مجلس یازدهم در رابطه با شفافیت در میزان درآمد و قرارداد ورزشکاران گفت: اگر قرار باشد ورزش کشورمان پیشرفت کند، اولا […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع