سرقت ۱۴۳ هزار یورویی به بهانه صدور ویزا

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران از انهدام اعضای باند ۴ نفره ای که به بهانه صدور ویزا و اقامت خارج از کشور از مال باخته ۴۳ هزار یورو زورگیری کرده بودند، خبر داد و گفت: سرکرده این باند یک زن بود.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه “قاسم دستخال” گفت: هشتم خرداد ماه یکی از شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس و اعلام کرد، برای تهیه ویزا به همراه داشتن مبلغ ۱۴۳ هزار یورو به آژانس هواپیمایی واقع در حوالی شیخ بهائی مراجعه و اعضای این آژانس اموالم را با زورگیری سرقت و از محل متواری شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود : با عنایت به حساسیت موضوع ، پرونده بصورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم قرار می گیرد که در گام نخست تحقیقات طی بازدید از محل سرقت مشخص می شود سارقان ۳مرد و یک زن بودند که با اسناد مجعول هویتی آژانس هواپیمایی اجاره کرده و با ترغیب سوژه به آوردن وجوه نقدی به محل آژانس، دست و پا وی را بسته و وجوه نقدی اش را سرقت و متواری شده اند.

این مقام انتظامی بیان داشت : کارآگاهان با جمع بندی سرنخ های بدست آمده و بهره گیری از شیوه های نوین کشف جرم موفق به شناسایی ۳تن از سارقان در محدوده جنوب شرق تهران می شوند که در یک عملیات موفق پلیسی نهم تیرماه هر ۳ متهم پرونده به نام های میلاد، حسن و سینا دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافتند و هر سه متهم پس از دستگیری صراحتاً به زورگیری از مال باخته به سرکردگی خانمی به نام شیما اعتراف کردند.

وی افزود : با انجام اقدامات پلیسی و تلاش شبانه روزی کارآگاهان بیست و یکم تیرماه سرکرده باند نیز در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و هر ۴ متهم به سرقت از مال باخته به میزان ۴۳هزار یورو اعتراف کردند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح سرکرده باند و ایادی وابسته حسب دستور بازپرس شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران متهمان با قرار صادره تحت الحفظ برای ادامه تحقیقات و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استان ذی قار عراق روزانه به ۲۰ تن اکسیژن نیاز دارد

چ جولای 22 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، ناظم حمید الوائلی ظهر امروز در نشست با غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، اظهار کرد: پس از شیوع بیماری کووید – ۱۹ در عراق، استان ذی قار با کمبود وسایل بهداشتی و درمانی به ویژه اکسیژن روبه‌رو شد و این کمبود […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع