سرمایه گذاری در بخش کارخانه خوراک آبزیان استان حمایت می شود

به گزارش خبرنگار مهر، حسین کلانتری چهارشنبه شب در نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی در یاسوج، افزود: باید با نگاه کارشناسی و خروجی محور جذب سرمایه گذار برای ایجاد کارخانه خوراک آبزیان شکل بگیرد.

کلانتری تصریح کرد: با تحقق این مهم زنجیره تولید محصول در بخش شیلات فراهم می‌شود.

استاندار گفت: از محل تسهیلات اشتغال زایی، سرمایه در گردش بخش شیلات حمایت خواهند شد.

وی همچنان تعامل واحدهای بخش شیلات با دامپزشکی را یک نیاز دانست و بیان کرد: چرخه محصولات ورودی به تکثیر باید با نگاه کارشناسی شده انجام بگیرد.

کلانتری با بیان اینکه نگاه به ظرفیت‌های بیمه‌ای به عنوان یک صنعت اثر گذار باید در سرمایه گذاری ها دیده شود، ابراز داشت: در استان ما خیلی از کارها شکل گرفته، اما مطالعات کارشناسی در آن دیده نشده است.

وی ابراز داشت: باید قوانین و چارچوب‌ها به شکل مناسب در این ظرفیت‌ها دیده شود.

استاندار با اشاره به تأثیر کرونا بر اقتصاد گفت: تا جایی که امکان دارد باید حمایت و کمک و مشاوره به تولید کنندگان شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه جالب نیست سومین تولید کننده ماهیان کشور باشیم و سرانه مصرف استان پایین باشد، تصریح کرد: بازارچه‌های فروش ماهی باید در استان فعال شود.

کلانتری با اشاره به اینکه باید اطلاع رسانی به شکل مناسبی نسبت به این ظرفیت‌ها دیده شود، اظهار کرد: در بحث تمدید پروانه باید جلسه‌ای برگزار و بر اساس یک ساماندهی اقدامات لازم عملیاتی شود.

استاندار با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی، تصریح کرد: همچنین تا پایان شهریور مهلت استفاده از تسهیلات کروناست و واحدها می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی با اشاره به ظرفیت سمن‌ها، ابراز داشت: باید شرایط فعالیت سمن‌های جدید فراهم شده و به واسطه ظرفیت و استعداد استان هدفگذاری ها شکل بگیرد.

استاندار گفت: همچنین باید حمایت از سمن‌ها با نگاه خروجی محور شکل بگیرد.

وی افزود: باید آموزش سمن‌ها و جوامع محلی را داشته باشیم.

کلانتری سمن‌ها را نمادی از مردم دانست و گفت: باید برون سپاری‌ها به سمن‌ها بر اساس چارچوب‌های قانونی و کارشناسی شده انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قونیه و شیراز خواهرخوانده می شوند

چ سپتامبر 16 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه در یکصد و پنجاهمین جلسه علنی شورا و پس از ایراد دو نطق پیش از دستور، لایحه شهرداری درباره خواهرخواندگی شیراز و قونیه ترکیه دیگر دستورکار این جلسه بود که به تصویب رسید و به منظور تقویت دیپلماسی شهری و در راستای بهبود روابط […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع