سهم تحصیل دانش آموزان قزوین در هنرستان‌ها بالاتر از میانگین کشوری است

معاون متوسطه آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در حال حاضر، سهم تحصیل دانش آموزان قزوین در هنرستان‌ها بالاتر از میانگین کشوری است اما به علت محدودیت فضا و تجهیزات، امکان دستیابی به اسناد بالادستی و رسیدن به رقم ۵۰ درصدی در این زمینه دشوار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، توفیق محمدحسینی روز شنبه در شورای آموزش و پرورش استان قزوین که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان برگزار شد، افزود: رشته‌های فنی و حرفه ای و کاردانش در اسناد بالادستی جایگاه خاصی دارند و برای تامین نیازهای بازار کار توجه به این رشته‌ها اهمیت دوچندانی دارد.

وی اظهار داشت: آموزش نیروی کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار و ارتقای توان کارآفرینی دانش آموزان در سند تحول بنیادین دیده شده و در ساختار جدید سه سال تحصیل لحاظ شده است.

محمدحسینی در خصوص اعتبارات هنرستان‌های استان نیز  یادآور شد: سالانه سه میلیارد ریال اعتبار برای تجهیزات مصرفی مورد نیاز است و باید برای تامین آن برنامه ریزی کرد.

استان قزوین دارای ۲۴۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است که از این تعداد ۱۶ هزار نفر در هنرستان‌ها مشغول تحصیل هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اولویت آموزش و پرورش استان قزوین، توسعه رشته‌های فنی حرفه‌ای است

ش جولای 25 , 2020
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: براساس سند تحول بنیادین، توسعه و تقویت رشته‌های فنی و حرفه‌ای در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار دارد و برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است. به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسنعلی اصغری روز شنبه در شورای آموزش […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع