سه نامگذاری جدید در تبریز در راستای بزرگداشت مفاخر

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید حاجی‌زاده در این باره اظهار داشت: با پیشنهاد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و تصویب شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی، در آستانه روز مشروطه و در راستای گرامیداشت سران نهضت مشروطه در تبریز، نام ایستگاه متروی میدان قطب به ایستگاه «سالار ملی» اصلاح شد.

او ادامه داد: دیگر مصوبه شورای نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهرداری تبریز، اصلاح نام ایستگاه متروی محققی است که به ایستگاه «امیرمحققی» اصلاح شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: در دیگر پیشنهاد اداره میراث فرهنگی استان به دلیل نزدیکی خانه شیخ محمد خیابانی به ایستگاه بی‌آرتی مسجد حاج احمد مقرر شد که نام این ایستگاه اتوبوس نیز به ایستگاه شیخ محمد خیابانی اصلاح شود.

او تأکید کرد: تمامی نامگذاری‌های معابر و اماکن سطح شهر تبریز بر اساس موقعیت مکانی و مطالعات کارشناسی صورت می‌گیرد.

حاجی‌زاده در پایان صحبت‌های خود اظهار داشت: مراتب امر برای اصلاح و نصب تابلوهای جدید به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نمی‌توان به سادگی از کنار مسائل و مشکلات زاینده رود عبور کرد

س جولای 28 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه کارگروه احیای رودخانه زاینده رود عصر امروز(سه شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به اینکه مسئله آب یکی از اصلی ترین چالش های پیش روی کشور است گفت: مسئله آب مسئله امروز و فردای ایران […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع