شرط سنی برای انتصاب و ارتقا شغلی نیازمند قانون گذاری در مجلس است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نامه ای به رئیس سازمان اداری استخدامی گفت که منوط کردن تصدی پست های مدیریت عملیاتی، پایه، میانی و ارشد به رعایت سقف سنی نیازمند قانون گذاری در مجلس است و لازم است مفاد تصویب نامه شورای عالی اداری در این رابطه اصلاح شود.

به گزارش ایسنا، در نامه حمیدرضا حاجی بابایی به جمشید انصاری آمده است: «تصویب نامه شورای عالی اداری مورخ 31 تیر 98 با توجه به مفاد ماده 53 قانون مدیریت خدمات کشوری (انتصاب و ارتقا شغلی کارمندان باید با رعایت شرایط تحصیلی و تجربی لازم و پس از احراز شایستگی و عملکرد موفق در مشاغل قبلی آنان صورت گیرد) و مفاد ماده 57 قانون مذکور (دستورالعمل اجرایی فصل هشتم قانون مدیریت خدمات کشوری (انتصاب و ارتقا شغلی) و شرایط تخصصی و عمومی پست های مدیریت حرفه ای و نحوه ارتقا مسیر شغلی با پیشنهاد سازمان به تصویب شورای عالی اداری می رسد) مبنای قانونی ندارد. استحضار دارید که شورای مذکور طی تصویبنامه صدرالاشعار، تصدی پست های مدیریت عملیاتی، پایه، میانی و ارشد را موکول به رعایت سقف سنی کرده است. در صورتی که شرط سنی در مفاد فصل هشتم قانون مدیریت خدمات کشوری به عنوان شرایط انتصاب و ارتقا شغلی تعیین نشده و مستلزم قانون گذاری در مجلس است. بنابراین خواهشمند است دستور فرمایید ضمن بررسی مجدد موضوع نسبت به اصلاح مفاد تصویبنامه مذکور اقدام فرمایند.»

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آئین بزرگداشت سالروز شهادت امام جواد(ع) در ورامین برگزار شد

س جولای 21 , 2020
ایسنا/تهران آئین بزرگداشت سالروز شهادت امام جواد(ع) با حضور پر شور عزاداران آن حضرت و عموم شهروندان برگزار شد. به گزارش ایسنا، ساعاتی قبل مراسم بزرگداشت شهادت امام جواد(ع) در مصلی صاحب الزمان(عج) ورامین برگزار شد ؛ بر اساس این گزارش ، عاشقان امام جواد(ع) طی مراسمی آئینی به سوگواری […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع