شرط سنی برای انتصاب و ارتقا شغلی نیازمند قانون‌گذاری در مجلس است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نامه‌ای به رئیس سازمان اداری استخدامی، گفت: منوط کردن تصدی پست های مدیریت عملیاتی، پایه، میانی و ارشد به رعایت سقف سنی نیازمند قانون گذاری در مجلس است و لازم است مفاد تصویب نامه شورای عالی اداری در این رابطه اصلاح شود.

به گزارش ایلنا، در نامه حمیدرضا حاجی بابایی به جمشید انصاری آمده است:

«تصویب نامه شورای عالی اداری مورخ ۳۱ تیر ۹۸ با توجه به مفاد ماده ۵۳ قانون مدیریت خدمات کشوری (انتصاب و ارتقا شغلی کارمندان باید با رعایت شرایط تحصیلی و تجربی لازم و پس از احراز شایستگی و عملکرد موفق در مشاغل قبلی آنان صورت گیرد) و مفاد ماده ۵۷ قانون مذکور (دستورالعمل اجرایی فصل هشتم قانون مدیریت خدمات کشوری (انتصاب و ارتقا شغلی) و شرایط تخصصی و عمومی پست های مدیریت حرفه ای و نحوه ارتقا مسیر شغلی با پیشنهاد سازمان به تصویب شورای عالی اداری می رسد) مبنای قانونی ندارد.

استحضار دارید که شورای مذکور طی تصویبنامه صدرالاشعار، تصدی پست های مدیریت عملیاتی، پایه، میانی و ارشد را موکول به رعایت سقف سنی کرده است. در صورتی که شرط سنی در مفاد فصل هشتم قانون مدیریت خدمات کشوری به عنوان شرایط انتصاب و ارتقا شغلی تعیین نشده و مستلزم قانون گذاری در مجلس است. بنابراین خواهشمند است دستور فرمایید ضمن بررسی مجدد موضوع نسبت به اصلاح مفاد تصویبنامه مذکور اقدام فرمایند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سفرهای الکاظمی به معنی میانجیگری نیست/ دیپلمات‌های ایران و عربستان تجربه لازم برای خروج از شرایط کنونی را دارند

س جولای 21 , 2020
رییس دفتر رییس جمهوری گفت:‌ما علاقمند هستیم روابطمان با همه همسایه ها روابط خوبی باشد و هر زمان عربستان آمادگی داشته باشد دیپلمات‌های ایران و عربستان تجربه لازم را برای خروج روابط تهران-ریاض از شرایط کنونی دارند. به گزارش ایلنا، «محمود واعظی» در حاشیه دیدار و گفت و گوی رییس […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع