شروع ثبت نام وام ودیعه مسکن در گیلان/ خانواده های پرجمعیت در اولویت هستند

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان گفت: با ابلاغ دولت ثبت‌نام کمک ودیعه اجاره مسکن از دیروز آغاز و تا ۹ مردادماه ادامه دارد.

به گزارش ایلنا از رشت، ماکان پدرام امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز ثبت‌نام کمک ودیعه اجاره مسکن اظهار کرد: با ابلاغ دولت ثبت‌نام کمک ودیعه اجاره مسکن از دیروز آغاز و تا ۹ مردادماه ادامه داشته و از مردم تقاضا دارم باتوجه به شیوع کرونا و‌ رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از طریق سامانه پیامکی ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وی با اشاره به چگونگی ثبت‌نام دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن از طریق سامانه پیامکی افزود: متقاضیان می‌توانند کد ملی سرپرست خانوار را به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ارسال کرده و ثبت‌نام خود را انجام دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با اذعان به اینکه اقساط پرداخت تسهیلات در نقاط مختلف کشور متفاوت است، تصریح کرد: تسهیلات در سه مبلغ ۱۵، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومانی به متقاضیان پرداخت‌شده و میزان اقساط پرداختی برای وام ۵۰ میلیونی در تهران ۵۴۰ هزار تومان، ۳۰ میلیونی در شهرهای بزرگ ۳۲۵ هزار تومان و دیگر شهرهای کشور ۱۶۰ هزار تومان است.

پدرام با اشاره بر نرخ سود ۱۳ درصدی تسهیلات داده‌شده به مستأجران بیان کرد: مستأجران فقط سود ۱۳ درصد این وام را دریافت کرده و اصل وام به بانک برگشت داده‌شده و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

وی با اعلام شرایط دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن در کشور گفت: متأهل و سرپرست خانوار بودن، پنج سال سکونت در شهر موردتقاضا، سابقه نداشتن مالکیت از سال ۸۴ و داشتن اجاره‌نامه رسمی ازجمله مهم‌ترین قوانین دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن در کشور است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه خانواده‌های پنج‌نفره در اولویت دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن در کشور هستند، افزود: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد زنان سرپرست خانوار خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و همچنین زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند مشمول دریافت وام می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

وزارت کشور آمادگی کمک همه‌جانبه مشورتی به وزارت آموزش و پرورش را دارد

ی جولای 26 , 2020
وزیر کشور در نشست با مدیران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همه از توسعه حرف میزنیم اما تا زمانی که انسان توسعه یافته نباشد، به هیچ وجه جامعه توسعه یافته نخواهیم داشت گفت: مبنا و اساس توسعه انسان است. به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع