صادرات اکسیژن به استان ذی قار عراق آغاز می شود

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی ظهر امروز در حاشیه نشست با استاندار ذی قار عراق که در سالن اجتماعات منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار کرد: هیئت عراقی در این نشست، موضوع حاد و مهم فعلی استان ذی قار عراق را تأمین اکسیژن برای بیماران مبتلا به کرونا اعلام کرد چرا که بیمارستان‌های این استان از کشور عراق امکانات نصب دستگاه اکسیژن ساز را ندارد. لذا مقرر شد صادرات اکسیژن به این کشور از مرز شلمچه انجام شود.

وی افزود: با توجه به اوج‌گیری بیماری کرونا در ذی قار و اعلام نیاز فوری، هماهنگ شده است که با شرکت مربوطه قرار داد بسته شود و در کمترین زمان ظرف یک تا دو روز آینده تانکرهای حامل اکسیژن به این استان ارسال شوند.

وی بر آمادگی برای تداوم صادرات اکسیژن به استان ذی قار تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه اکسیژن بیش از نیاز ظرفیت تولید در استان خوزستان وجود دارد و عمده بیمارستان‌های مجهز به دستگاه اکسیژن ساز هستند اعلام آمادگی شده است که ظرف امروز تا فردا اکسیژن تولیدی خوزستان به ذی قار صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دستگاه پلاسمافرز در دزفول راه‌اندازی شد/آغاز فرآیند پلاسما درمانی

چ جولای 22 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، سرپرست فرمانداری ویژه دزفول ظهر امروز چهارشنبه در جریان راه‌اندازی دستگاه پلاسمافرز در مرکز انتقال خون دزفول، اظهار کرد: دستگاه پلاسمافرز با تلاش‌های فراوان مسئولان شهرستان از چند هفته پیش وارد دزفول شد و پس از تأمین تجهیزات از امروز آغاز به کار کرد و نمونه‌گیری […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع