صادرات بنادر جنوبی استان بوشهر به کشور قطر گسترش یابد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام موسی احمدی بعد از ظهر پنجشنبه در نشست با مسئولان شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار مهمی در حوزه‌های نفت و گاز و پتروشیمی در جنوب استان بوشهر وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی صنایع پائین‌دستی نفت و گاز و پتروشیمی را فرصت بسیار خوبی برای توسعه اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد یک شهرک برای توسعه این صنایع در جنوب استان نقش مهمی در بهبود اشتغال و رفع بیکاری دارد.

نماینده مردم کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شهرستان‌های دیر، عسلویه و کنگان با خلیج فارس و کشور قطر همسایه هستند و باید از این فرصت برای توسعه صادرات به کشور قطر استفاده شود.

وی خواستار استفاده از مناسب از ظرفیت خلیج فارس برای تأمین آب شرب در استان شد و بیان کرد: باید تلاش شود که ظرفیت تولید آب آشامیدنی از خلیج فارس افزایش یابد تا مشکلات مردم شهرها و روستاها برطرف شود.

احمدی با تاکید بر لزوم تکمیل پروژه آبرسانی لاورگل و لاورده در شهرستان کنگان، تصریح کرد: تکمیل و تجهیز بیمارستان‌های عسلویه، کنگان و دیر، تکمیل جاده ساحلی و وفاق در محور دیر به کنگان به اجرای آب شیرین‌کن سیراف -جم از دیگر طرح‌های مهم در جنوب استان بوشهر است.

وی با اشاره به پیگیری برای تأمین اعتبار لازم برای تکمیل اسکله خورخان بردخون ادامه داد: سه میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های روستایی شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر تأمین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شمار قربانیان کرونا در خراسان جنوبی به ۸۹ نفر رسید

پ جولای 23 , 2020
کامبیز مهدی زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان بیان کرد: در حال حاضر ۱۹۲ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند. وی با بیان اینکه تست کرونا ۹۱ بیمار مثبت اعلام شده و حال شش نفر هم نامساعد […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع