صدور مجوز احداث ٢ اقامتگاه بوم گردی در نیشابور

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیشابور از موافقت صدور ٢ مجوز احداث اقامتگاه بومگردی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از نیشابور، محمد اسماعیل اعتمادی در این خصوص گفت: با تصویب اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌رضوی، ٢ اقامتگاه بومگردی دیگر در شهرستان نیشابور مجوز احداث گرفتند. 

وی افزود: این اقامتگاه‌ها در روستاهای جیلو و مجدآباد شهرستان نیشابور واقع شده و توسط بخش خصوصی احداث خواهند شد. 

وی اظهار داشت: ٣ اقامتگاه بومگردی دیگر نیز که بین ۵۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند بزودی افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید که برای احداث این ٣ اقامتگاه تاکنون بیش از ۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است. 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیشابور با بیان اینکه با افتتاح و نیز صدور مجوز اقامتگاه‌های جدید بوم گردی، تعداد این واحدهای سنتی اقامتی به ۱۵ اقامتگاه خواهد رسید، خاطرنشان کرد: شهرستان نیشابور در حال حاضر با دارا بودن تعداد ۱۰ اقامتگاه بومگردی فعال، رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است و افتتاح ۵ واحد بومگردی دیگر در آینده نزدیک، تاثیر بسزایی در جذب گردشگر و افزایش ماندگاری مسافر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اختصاص بیش از 67 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان خلیل‌آباد

س ژوئن 2 , 2020
فرماندار خلیل آباد گفت: کل اعتبارات ابلاغی خلیل آباد در سال 99 تاکنون بالغ بر 67 میلیارد و 79 میلیون و هشتصد هزار ریال است که از محل اعتبارات تملک دارایی‌ها ( استانی) در قالب 21 فصل، 47 برنامه و 72 پروژه تعریف شده است. به گزارش خبرنگار ایلنا از […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع