ضبط استودیویی تلاوت قاسم مقدمی

ایسنا/خوزستان مشاور قرآنی رئیس صداوسیمای مرکز خوزستان گفت: ضبط استودیویی تلاوت‌های قاسم مقدمی ارتباطی به اول شدن در مسابقات بین‌المللی ندارد؛ بلکه با توجه به کیفیت اجرا در ترتیل و به دلیل اینکه ترتیل‌های خوب و مطلوبی از وی تاکنون پخش شده به ایشان پیشنهاد داده شد که تلاوت کل قرآن کریم با صدای او ضبط شود.

ضبط استودیویی تلاوت ترتیل قاسم مقدمی، قاری بین‌المللی کشور و استان از امروز چهارم مردادماه در صداوسیمای مرکز خوزستان آغاز شد. این مراسم با حضور سرهنگ پاسدار عبدالرضا حاجتی، معاون هماهنگ کننده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان، مسلم رحیمی، رئیس صداوسیمای مرکز خوزستان و مهدی دغاغله، پیشکسوت قرآن کریم همراه بود. 

به گزارش ایسنا، این تلاوت‌ها با صدای قاسم مقدمی و نظارت مهدی دغاغله برای پخش رادیویی و تلویزیونی ضبط می‌شوند.

مهدی دغاغله، مشاور قرآنی رئیس صداوسیمای مرکز خوزستان در این‌باره، اظهار کرد: صدابرداری رسمی ترتیل قرآن کریم از یک قاری اتفاق بسیار خوب و مبارکی است که برای هر کسی رخ نمی‌دهد. 

وی گفت: ضبط ترتیل‌خوانی یک قاری با مجوز شورای عالی قرآن، برای نگهداری و استفاده طولانی‌مدت نسل‌های آینده در آرشیو صدا و سیما، استفاده از آن برای پخش در ماه رمضان و یا بهره‌مندی در بسته‌های آموزشی بسیار خوب و مطلوب است.

دغاغله بیان کرد: ضبط تلاوت آقای مقدمی ارتباطی به اول شدن در مسابقات بین‌المللی ندارد؛ بلکه با توجه به کیفیت اجرا در ترتیل و به دلیل اینکه ترتیل‌های خوب و مطلوبی از وی تاکنون پخش شده به ایشان پیشنهاد داده شد که تلاوت کل قرآن کریم با صدای او ضبط شود. 

نماینده شورای عالی قرآن در خوزستان ادامه داد: در این فرآیند باید یکی از استادان در هنگام ضبط تلاوت حضور داشته باشد تا ایراداتی که پیش می‌آید را تذکر داده و اصلاح کند. پس از اینکه تلاوت‌ها در مرکز خوزستان ضبط شدند برای تأیید نهایی به شورای عالی قرآن فرستاده می‌شوند و پس از آن آماده ضبط خواهند شد. 

وی گفت: به نظر می‌رسد باید سه یا چهار ماه برای ضبط کل قرآن کریم با صدای قاسم مقدمی وقت بگذاریم. 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

زنیت قهرمان جام حذفی روسیه شد

ش جولای 25 , 2020
یاران سردار آزمون توانستند قهرمانی در جام حذفی روسیه را نیز به دست بیاورند. به گزارش ایسنا، در دیدار نهایی جام حذفی روسیه دو تیم فوتبال زنیت سن‌پترزبورگ قهرمان لیگ روسیه و خیمکی تیم دسته یک فوتبال این کشور که به تازگی جواز حضور در لیگ روسیه را به دست […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع