ضرورت تامین خوراک پالایشگاه توسط تولیدکنندگان داخلی

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد مرادی پیرامون گزارش ارائه شده از سوی وزیر نفت گفت: اجرای طرح راهبردی و ملی انتقال نفت خام از گوره به جاسک به طول یک هزار کیلومتر کار بزرگی در نظام جمهوری اسلامی ایران است، اما با توجه به اینکه ثقل و مقصد این خط انتقال در شهرستان جاسک است، لازم است این منطقه به عنوان قطب انرژی کشور مورد توجه قرار بگیرد و در طول خط انتقال به وضعیت و شرایط مردم هم توجه شود.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی به پرهیز از خام فروشی نفت تاکید کرد و افزود: این کار باید در سطح ملی انجام شود و مردم به عینه این موضوع را ببینند. از طرفی وزارت نفت باید به مسئولیت های اجتماعی خود که در برنامه ششم هم به آن تاکید شده، عمل کند. مجموعه پالایشگاه ها باید براساس قانون به درمان، ورزش جوانان وجذب نیروهای بومی و ماندگار منطقه توجه کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از تولید کنندگان داخلی و تامین خوراک پالایشگاه پایین دستی توسط آنها از موضوعات ضروری بوده که بارها و بارها با مراجعه به کمیسیون و شخص جنابعالی پیگیری کرده اند و نیازمند توجه وزارتخانه است.

مرادی با بیان اینکه سهم سوخت ایران در منطقه بسیار پایین بوده و باید تکلیف خودمان را در این حوزه مشخص کرده و جهش تولید داشته باشیم، گفت: توجه به قوانین مربوط به ایثارگران در وزارت نفت یکی از مطالبات جدی ایثارگران است. همچنین تسریع تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری به قراردادی و قراردادی به رسمی پیرو جلسات متعدد برگزار شده، ضروری است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی در مجلس، احداث پالایشگاه خلیج فارس که همجوار با پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس است، را مطالبه جدی مردم دانست و گفت: میزان سهم ایران در میادین مشترک باید شفاف سازی شود و مطالبات نفتی خودمان از سایر کشورها را به صورت جدی پیگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازسازی و تعمیر ۲۷۰۰ واحد مسکونی سیل‌زده در «معمولان»

س سپتامبر 15 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود رضایی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: به علت وقوع سیلاب در فروردین ماه سال گذشته دو هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در شهر معمولان شهرستان پلدختر دچار خسارت شد که عملیات بازسازی هزار و ۸۰ واحد احداثی و بیش از هزار و ۶۰۰ […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع