طالبان به مناسبت عیدقربان آتش‌بس ۳ روزه اعلام کرد

طالبان در بیانیه‌ای از اعلام آتش‌بس سه‌روزه به مناسبت عید قربان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، طالبان در بیانیه‌ای از اعلام آتش‌بس سه‌روزه به مناسبت عید قربان خبر داد.

طالبان در این بیانیه از تمامی اعضای این گروه خواسته است در شب عید قربان و سه روز پس از آن از هرگونه عملیاتی خودداری کنند.

در ادامه تاکید شده است که اگر نیروهای دولتی در این مدت به مناطق تحت کنترل آنها حمله کنند، در آن‌صورت طالبان نیز واکنش «شدید» نشان بدهند.

در همین حال ارگ ریاست جمهوری افغانستان از اعلام آتش بس سه روزه از سوی گروه طالبان استقبال کرده است.

صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریسات جمهوری افغانستان، در توییتر خود نوشته است که «آتش‌بس یک گام مهم است». وی در عین حال افزود که مردم افغانستان خواستار یک آتش‌بس پایدار و آغاز مذکرات مستقیم صلح میان دولت و طالبان هستند.

اعلام آتش‌بس از سوی طالبان می‌تواند نشانه‌ای از تمایل این گروه به آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغان باشد که دولت افغانستان بارها برای تامین صلح روی آن تاکید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جزئیات محکومیت متهمان پرونده ساینا شیمی بهشت اعلام شد

س جولای 28 , 2020
رای پرونده موسوم به شرکت ساینا شیمی بهشت از سوی دادگاه صادر و اعلام شد. به گزارش ایلنا، در پی برگزاری جلسات دادگاه پرونده موسوم به شرکت ساینا شیمی بهشت، رای متهمان این پرونده از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب دادگستری شهرستان قم صادر شد. رای دادگاه در خصوص متهمان […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع