طرح کاداستر برای تعیین حدود و ثغور اراضی مردم و دولت اجرا می شود

به گزارش خبرنگار مهر، لطف الله سیاهکلی روز پنجشنبه در جلسه با مدیر امور اراضی استان قزوین مشکلات اراضی زراعی و باغی مردم را مورد بررسی قرار داد.

پرویز عبدی در این نشست اظهار داشت: معیار ما در ارزیابی پرونده‌های امور اراضی فقط حق است و در رسیدن به این حق توجه به تحقیق محسوس و نامحسوس را جدی گرفته ایم.

وی اضافه کرد: حقی که بر مبنای قانون و در راستای قانون به ما تکلیف شده است را باید اجرا کنیم و در این راستا با کمک کارشناسان تلاش می‌کنیم حق کسی ضایع نشود.

عبدی تصریح کرد: برخی افراد سندی در اختیار ندارند لذا مالکیت خود را نمی‌توانند ثابت کنند و در این میان برخی سند مشاعی دارند که ما وظیفه داریم بر اساس طرح رفع تداخلات و کاداستر برای آنها سند صادر کنیم.

مدیر امور اراضی استان قزوین یادآور شد: بخش دوم اسناد مشاعی است و اگر کسی ۲۰ هکتار زمین زراعی و ۱۰ هکتار باغ داشته باشد می‌تواند افراز کند.

وی گفت: با تشکیلات مردمی که داریم تلاش خواهیم کرد تا به پرونده‌ها و مشکلات و درخواست‌های ارباب رجوع رسیدگی کنیم و کارشان را انجام دهیم.

عبدی اضافه کرد: خود را خدمتگذار مردم می‌دانیم و به جای یک روز در هفته برای ملاقات عمومی درب اتاق خود را گشوده ایم و هر روز این دیدارهای حضوری صورت می‌گیرد تا کاری عقب نماند.

وی بیان کرد: اعتقاد داریم مردم نباید در این اداره معطل شوند و رسالت ما خدمت صادقانه به مردم است.

عبدی تصریح کرد: اختلاف بیشتر روستاییان با اداره منابع طبیعی است و اگر زمین در اختیار روستایی باشد مشکل نیست اما برخی سودجویان هم وارد کار شده اند که باید مراقب باشیم.

وی گفت: یک اقدام اساسی ما رفع تداخلات و دادن حق مردم و تعیین حق دولت است و آزادسازی را انجام می‌دهیم و با قدرت پیگیری می‌شود.

مدیر امور اراضی استان قزوین یادآور شد: طرح کاداستر از کارهای اساسی ما در این عرصه است تا با تعیین حدود و ثغور زمین‌های دولتی و شخصی معلوم می‌شود که در این راستا ۱۰۶ عارضه شناسایی شده است.

وی اظهار داشت: برخی روستاییان مخالف اجرای کاداستر هستند و چون تصرف شده و برخی مازاد تصرف دارند همکاری نمی‌کنند و مشکل ساز شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۱۱ بازیکن اصلی محمود فکری برای تقابل با استقلال

پ جولای 23 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال نساجی مازندران در هفته بیست و ششم لیگ برتر از ساعت ۲۱ امروز پنجشنبه میهمان تیم استقلال تهران است. محمود فکری سرمربی تیم نساجی تیمش را با ترکیب علیرضا حقیقی، مجتبی بیژن، مجتبی ممشلی، علی اصغر عاشوری، محمد مهدی نظری، علی شجاعی، حامد شیری، […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع