عبور از شرایط فعلی کرونا نیازمند همراهی مردم با مسئولان است


عبور از شرایط فعلی کرونا نیازمند همراهی مردم با مسئولان است

ایسنا/اردبیل
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه عبور از شرایط فعلی کرونا نیازمند همراهی و همکاری مردم و مسئولان است، گفت: در صورتی ‌که مردم در ۲ هفته آتی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، بیماری کرونا در مناطق مختلف این استان فروکش خواهد کرد.

اکبر بهنامجو سوم مرداد در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا در مشگین‌شهر اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن ایام عزاداری ماه محرم باید تلاش کنیم تا قبل از ماه محرم وضعیت استان را از لحاظ بیماری کرونا  بهبود بخشیم. 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه مردم استان اردبیل عاشق محرم و عزاداری امام حسین (ع) هستند، گفت: باید با ترویج فریضه امر به معروف مردم همدیگر را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت کنند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شهرستان‌های اردبیل ، مشگین‌شهر ، نمین و نیر قرمز است، اضافه کرد: در صورتی‌که تعداد بستری‌های کرونایی در هر شهرستان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بیش از ۳۰ نفر باشد وضعیت آن منطقه قرمز اعلام می‌شود.
به گفته وی برای عبور از شرایط فعلی نیازمند همراهی و همکاری مردم با مسئولان هستیم.
وی افزود: مردم با رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک از شرکت در مراسم عزا و عروسی خودداری و در صورت مشاهده چنین مراسمی افراد خاطی را معرفی نمایند.
بهنامجو همچنین از تعطیلی تمامی قلیان‌سراها و اماکن ورزشی در شهرها و روستای منطقه خبر داد.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان اردبیل روز جمعه اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳ مورد بستری جدید ، ۵۰ مورد ترخیص و چهار مورد فوتی ناشی از کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل ثبت شده است.
از ۴۲۹ بیمار بستری نیز ۵۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روایت قالیباف از پیگیری حادثه شب گذشته هواپیمای ماهان

ج جولای 24 , 2020
رئیس مجلس شورای اسلامی از پیگیری حادثه شب گذشته هواپیمای ماهان خبر داد و گفت: «آمریکایی‌های تروریست تلاش ‌کردند تا با فراهم کردن مقدمات وقوع یک خطای احتمالی به اهداف شوم طراحی‌شده‌ای دست پیدا کنند.» به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «در تماس با […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع