عدم حمایت مسئولان از تنها زنبوردار شهرستان بجستان

کارآفرین بجستانی شرایط بد اقتصادی و عدم حمایت جدی مسئولان را مانع توسعه شغل زنبورداری در منطقه بجستان دانست.

مرتضی پور علی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در بجستان گفت: زنبورداری شغل مورد علاقه من است و با هدف توسعه و ترویج زنبورداری با هزینه شخصی این حرفه را آغاز کردم .

وی ادامه داد: شغل زنبورداری را می‌شود در کنار کشاورزی و دامپروری در جهت رونق اقتصادی و پیشرفت منطقه انجام داد.

وی افزود: شرایط و اقلیم منطقه باستان و روستای آهنگ به گونه ای است که می‌توان برای آینده شغلی جوانان برنامه ریزی کرده و بهار خوب این نواحی باعث رونق شغل زنبورداری و تاثیر مثبت آن بر کشاورزی می‌شود.

کارآفرین بجستانی گفت: با توجه به توسعه شغل زنبورداری میتوان گفت عسل یکی از محصولات تولیدی این حرفه است زل رویال یا اکسیر جوانی، موم و زهر از جمله محصولات دیگر تولیدی است که باعث ایجاد اشتغال برای چندین نفر میشود.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل شرایط بد اقتصادی و عدم حمایت جدی مسئولان جهاد کشاورزی از این حرفه و عدم بیمه شدن افرادی که در این حرفه مشغول هستند باعث نگرانی و ناامیدی است و سال گذشته با وجود بالای ۲۰۰ کندوی زنبور و تولید عسل سالم و ارگانیک ، امسال متاسفانه با ۱۵۰ کندو تولید عسل در منطقه دارم.

وی در پایان ضمن تاکید بر حمایت مسئولان از جوانان کارآفرین گفت: در این سالها و با توجه به حمایت از تولید داخل و اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و جهش تولید طبق بیانات مقام معظم رهبری امید است فرماندار، جهاد کشاورزی و مسئولان اجرایی حمایت‌های خود را در جهت پیشرفت و توسعه منطقه و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان و شرایط بهتر اقتصادی دریغ نکنند چه بسا که ایجاد اشتغال بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و نگرانی و دغدغه شغلی جوانان را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توافق صلح مایه تعجب همه بود/ پادشاه عربستان ذهن بازی دارد!

س سپتامبر 15 , 2020
رئیس‌جمهوری آمریکا در نشستی خبری با وزیر خارجه امارات در کاخ سفید دیدار کرد. به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در نشستی خبری با «عبدالله بن زاید»، وزیر خارجه امارات در کاخ سفید دیدار کرد. ترامپ در این دیدار گفت: «خاورمیانه پر از خون است و چیزی به دست […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع