عزا و عروسی در تنگستان ممنوع است/ برخورد با برگزارکنندگان تجمعات

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسن رفیعی‌پور عصر دوشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: شش ماه است که مردم با ویروس خطرناک کرونا درگیر بوده و از طرفی مواجه با تحریم‌های ظالمانه و شدید آمریکا بوده و مشکلات اقتصادی نیز از سوی دیگر، شرایط سختی را ایجاد کرده و مشکلات زندگی را بر مردم سخت کرده است.

وی افزود: همکاری مردم در استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند به کاهش مبتلایان به ویروس کرونا و مرگ و میر این بیماری شود.

رفیعی پور بیان داشت: ادارات دولتی، بانک‌ها و مراکز پیشخوان دولت موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط کارمندان و مراجعه کنندگان بوده و اکیپ بازرسی و نظارت شهرستان از ادارات، بانک‌ها و مراکز پیشخوان دولت مجدداً بازدید و در صورت مشاهده هرگونه تخطی از پروتکل‌های بهداشتی شدیداً برخورد خواهد شد.

فرماندار تنگستان تصریح کرد: سلامت، آرامش و آسایش مردم در اولویت بوده و بایستی از برگزاری هرگونه تجمع، مراسم عزا و عروسی خودداری شود و بر اساس مصوبه ستاد استانی، مراسم دعای عرفه در شهرستان به صورت مجازی برگزار خواهد شد و از دادستان می‌خواهیم که با برگزار کنندگان مراسم عزا، عروسی و تجمع‌ها که باعث شیوع بیماری کرونا می‌شود برخورد کنند.

وی با اشاره به فرهنگ توزیع نذورات غذایی مردم در ایام محرم و صفر بیان داشت: توزیع و نذر غذایی در ایام محرم ممنوع بوده و از شهروندان می‌خواهیم به جای نذر و توزیع غذا به نذر ماسک و نذر مساعدت به مراکز بهداشتی و درمانی روی آورند.

رفیعی پور با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و صفر و نحوه برگزاری مراسم این ایام تاکید کرد: در خصوص نحوه اجرای مراسم عزاداری محرم و صفر تابع تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا بوده و بر اساس مصوبه استانی در شهرستان اقدام خواهیم کرد.

فرماندار تنگستان با تشکر از تلاش، ایثار و فداکاری کادر درمان شهرستان افزود: فشار بسیار سختی بر کادر درمان ایجاد شده و با همراهی مردم شرایط بهتری نسبت به هفته‌های گذشته داریم و بهبود شرایط بستگی به رفتار و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم دارد و از همه مردم می‌خواهیم که با زدن ماسک این بحران را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر اصناف و بازار روزانه توسط اکیپ‌های بهداشت و درمان، صنعت معدن وتجارت، اتاق اصناف، ناجا و تعزیرات در حال انجام بوده گفت: تاکنون شش هزار و ۹۵۰ مورد بازرسی انجام شده و ۱۷ واحد متخلف صنفی پلمب شده‌اند و این بازرسی‌ها ادامه داشته و با اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد و پلمپ خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فقدان مدیریت واحد در حوزه آسیب‌های اجتماعی مشخص است

د جولای 27 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، امیر بینایی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با معاون فرماندار و بخشداران دامغان به میزبانی استانداری ضمن اشاره به شیوع بیماری سالک در دامغان و لزوم مدیریت بهتر آن در سال‌های اخیر، بیان کرد: موضوع سالک که از مسائل مهم اجتماعی و بهداشتی شهرستان است، […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع