فضاسازی‌ها تبدیل وضعیت شاغلان بخش خصوصی شهرداری را لغو کرد/ حدود 2 هزار پست سازمانی شهرداری خالی است

شهردار شیراز با انتقاد از فضاسازی‌هایی که پس از صحبت‌های نمایندگان مجلس در خصوص استخدام نیروهای بخش خصوصی شاغل در شهرداری مطرح شد، گفت: متاسفانه این فضاسازی‌ها نه تنها نتیجه‌ای در بر نداشت، بلکه سبب شد که دیوان عدالت اداری نیز ابلاغیه تیرماه 98 وزارت کشور را لغو کند.

 به گزارش ایلنا، حیدر اسکندرپور در یکصد و چهل و سومین جلسه شورای شهر شیراز با اشاره به بحث‌های شکل‌گرفته پیرامون وضع استخدام نیروی انسانی در شهرداری گفت: واقعیت آن است که در شهرداری شیراز 3 هزار و 617 پست سازمانی وجود دارد که از این تعداد حدود 2 هزار پست سازمانی همچنان خالی است.

شهردار شیراز با بیان اینکه در آن سو اما در شهرداری شیراز 5/2 برابر پست سازمانی نیروی انسانی شاغل هستند، افزود: از این تعداد حدود 8 هزار نفر جزو نیروهای ستادی و اداری و 5 هزار نفر نیز جزو نیروهای حجمی هستند.

اسکندرپور با بیان اینکه بین پست سازمانی و نیروهای بخش خصوصی تفاوت وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به خالی‌ماندن حدود 2 هزار پست سازمانی، شهرداری شیراز برای بخشی از مأموریت‌های خود دچار مشکل هستند.

تقاضای شهرداری شیراز تبدیل وضعیت نیروهای شاغل بود

حیدر اسکندرپور در ادامه با تأکید بر اینکه شهرداری شیراز از وزارت کشور و سازمان امور استخدامی تقاضایی برای مجوز استخدام نیرو نداشته است، گفت: تقاضای ما تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در شرکت‌های خصوصی شهرداری بوده است.

شهردار شیراز با اشاره به درخواست‌های مکرر خود از وزارت کشور و عدم پاسخگویی این وزارتخانه برای تبدیل وضعیت نیروها افزود: با وجود حضور نیروهای متخصص بخش خصوصی در شهرداری، بر اساس قانون نمی‌توان این افراد را در پست‌های سازمانی استخدام کرد.

اسکندرپور در ادامه با اشاره به ابلاغ بخشنامه وزارت کشور در 29 تیرماه 98 برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شاغل در شهرداری‌ها خاطرنشان کرد: بلافاصله پس از این ابلاغ، معاونت امور انسانی شهرداری شیراز، فهرست تمامی نیروهای شرکتی و بخش خصوصی شاغل در شهرداری را بدون استثنا به وزارت کشور اعلام کرد.

حیدر اسکندرپور با بیان اینکه پس از رأی دیوان عدالت اداری، عملاً امکان تبدیل وضعیت تمامی نیروهای بخش خصوصی شاغل در شهرداری‌های کشور به نیروهای استخدامی از بین رفت، افزود: به همین خاطر نیز وزارت کشور در ابلاغیه جدید خود هرگونه استخدام در شهرداری‌ها را صرفاً از طریق آزمون‌ عمومی اعلام کرد.

اسکندرپور با بیان اینکه او به عنوان شهردار شیراز هیچگونه سفارشی برای هیچ فرد و فهرستی نداشته است، خاطرنشان کرد: با ابلاغ اخیر وزارت کشور، شاغلان بخش خصوصی که در شهرداری مشغول به کار هستند، عملاً دیگر فرصتی برای تبدیل وضعیت خود نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازگشت اوساگونا به تمرینات پرسپولیس

چ جولای 29 , 2020
مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس به تمرینات این تیم ملحق شد. به گزارش ایلنا، کریستین اوساگونا مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس که به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانسته بود به ایران برگردد در نهایت بامداد روز گذشته وارد تهران شد. او پس از اینکه جواب آزمایش کرونایش منفی اعلام شد از عصر امروز […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع