فعالیت بخش خصوصی زمینه ایجاد تولید و اشتغال را فراهم می‌کند

معاون وزیر صمت با تاکید بر اینکه فعالیت بخش خصوصی زمینه ایجاد تولید و اشتغال را با شتاب بیشتری فراهم می‌کند افزود: مشارکت با بخش خصوصی زمینه ساز تسریع در فرآیند تولید و تحقق واقعی جهش تولید خواهد شد.

به گزارش ایلنا امیر بیات سرپرست هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بازدید معاون وزیر صمت از منطقه ویژه اقتصادی جهرم و منطقه ویژه  اقتصادی شیراز با تاکید بر جهش تولید، اشتغال پایدار، حفظ و تقویت واحدهای فعال و افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی در استان فارس گفت: با تغییر خطوط تولید واحدهای صنعتی راکد و نیمه تعطیل منطقه ویژه اقتصادی شیراز  و بهره‌مندی از تکنولوژی‌های پیشرفته دنیا، استفاده از دانش روز و سرمایه گذاری‌های لازم،واحدهای راکد به چرخه تولید باز خواهند گشت.

سرپرست هیئت عامل ایدرو لزوم همکاری و تعامل بیش از پیش بخش های مختلف کشور و استان  در راستای تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تسهیل و رفع موانع برای سرمایه‌گذاران و متقاضیان کار آفرینی و بررسی اولویتهای سرمایه‌گذاری در هر منطقه توأم با بستر سازی لازم در سال جهش تولید را اثر گذار برشمرد.

 بیات تصریح کرد: سازمان  ایدرو با بهره‌مندی از روحیه همکاری و تعامل مسئولین استان، از تمامی ظرفیت‌ها برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه فعالیت‌های اقتصادی استان و تکمیل زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی  جهرم استفاده خواهد کرد.

وی  با اشاره به اینکه ایدرو آغازگر توسعه  صنعتی در کشور بوده است اضافه داشت؛ ایدرو با توسعه زیر ساخت‌های صنعتی سهم بسزایی در تولید ناخالص ملی داشته است دراین راستا شتاب بخشی به تکمیل و افتتاح واحدهای صنعتی اولویت جدی وزارت صمت و ایدرو در سراسر کشور می باشد.

معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایدرو با اشاره به راهبردهای کلان  چهارگانه وزارت صمت  در خصوص برنامه‌های سال جاری ایدرو  گفت : تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام ، تعمیق ساخت داخل  و تامین مالی پایدار از برنامه‌های ایدرو در راستای تحقق  جهش تولید در سال ۹۹ است.

بیات از سرمایه‌گذاران و فعالین صنعتی تولیدی به عنوان تکمیل‌کنندگان زنجیره ایجاد و تقویت تولید نام برد و افزود: ایدرو به دنبال پیوستگی بین زنجیره تولید با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در نقاط مختلف کشور است.

حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس هم در ادامه گفت: به روز رسانی شرایط تولید، تقویت بخش صادرات، تأمین مواد اولیه و سرمایه در گردش، روان سازی امور از مهمترین  مواردی است که با حل آنها می‌توان به جهش تولید کمک کرد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت  فارس گفت:  ایجاد صنایع مادر ،‌ تکمیل زنجیره‌های تولید و فراهم نمودن شرایط زیر ساختی صنایع با فناوری های پیشرفته توام با دانش روز دنیا و  توسعه صادرات از جمله اولویت‌های سرمایه‌گذاری در  استان پهناور فارس است.

حمید رضا ایزدی در خصوص ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها، و پتانسیل‌های لازم در شهرستان جهرم افزود: باتوجه به ظرفیت‌های شهرستان جهرم در تولید محصولات زراعی و باغی برای ایجاد ارزش افزوده اشتغال‌زایی، پایداری در تولید و تنظیم عرضه و تقاضا در توسعه صادرات، لزوم سرمایه گذاری در  توسعه صنایع تبدیلی، تکمیلی،  فرآوری و بسته‌ بندی محصولات با تکنولوژی  پیشرفته روز دنیا ضروری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازدید نماینده مردم کرج از منطقه ویژه اقتصادی پیام

د جولای 27 , 2020
نماینده مردم کرج، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام بازدید کرد. به گزارش ایلنا، مهدی عسگری به همراه نادر ثناگو مطلق مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام از مجموعه های فرودگاهی، نواحی صنعتی و شرکت […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع