فقدان مدیریت واحد در حوزه آسیب‌های اجتماعی مشخص است

به گزارش خبرنگار مهر، امیر بینایی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با معاون فرماندار و بخشداران دامغان به میزبانی استانداری ضمن اشاره به شیوع بیماری سالک در دامغان و لزوم مدیریت بهتر آن در سال‌های اخیر، بیان کرد: موضوع سالک که از مسائل مهم اجتماعی و بهداشتی شهرستان است، باید بر اساس برنامه تنظیم شده بر حسب نمودار گانت پیگیری و گزارش لازم ارائه شود.

وی با بیان اینکه پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی بدون کمک و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی و مردم با یکدیگر میسر نیست، ابراز کرد: اگر به آسیب‌های اجتماعی به موقع رسیدگی نشود، افزایش جرم را در پی دارد که مخرب انضباط اجتماعی است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با اشاره به اینکه پرهیز از موازی کاری در بررسی آسیب‌های اجتماعی، تحقیق کامل و اتخاذ تصمیمات عملیاتی واحد در این زمینه از جمله راهکارهای مهم در مقابله با آسیب‌های اجتماعی شایع در جامعه است، ابراز داشت: نقشه راه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید با نگاه و مراقبت مردم تعریف و تبیین شود لذا مدیریت واحدی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی وجود ندارد، لذا همه دستگاه‌های اجرایی باید تابع یک مدل واحد باشند

بینایی با اشاره به اینکه پدیده‌های اجتماعی، برون داد عملکرد مدیران و مسئولان از یک‌سو و نگاه مردم به محیط پیرامونی از سوی دیگر است، افزود: یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب دیدگان اجتماعی، حمایت و تقویت سازمان‌ها و تشکل‌های غیر دولتی است. دولت به تنهایی نمی‌تواند به امورات مردم بپردازد، لذا باید نقش تشکل‌ها و نهادهای مردمی در حوزه تصمیم سازی و اجرا پر رنگ‌تر شود.

وی با بیان اینکه در مدیریت آسیب‌ها به نگاه علمی نیازمندیم و تا زمانیکه به عوامل مؤثر در ایجاد آسیب‌ها توجه نکنیم اقدامات ما اثرگذاری مطلوبی نخواهد داشت، ابراز داشت: بیماری اجتماعی حاصل سهل انگاری در بسیاری از امور است که باید با جدیت به آن پرداخته شود از سوی دیگر موضوع مهاجرت افراد کم برخوردار از استان‌های دیگر به شهرستان دامغان باید با دقت مورد رصد و پایش قرار گیرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان ادامه داد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیازمند آگاه سازی و فرهنگ سازی گسترده‌تر مردم و ارائه راهکارهای نهادهای مختلف به منظور عملیاتی کردن برنامه‌های مؤثر آن‌ها در این راه است که با وجود همگرایی مناسب میان مسئولان و مردم تحقق این اهداف امکان‌پذیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ثبت نام ۶۵۰ دانش آموز عشایری استان همدان در سامانه «سناد»

د جولای 27 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا فتاحی ظهر دوشنبه در نشست مدیران آموزش و پرورش گفت: تاکنون بیش از ۶۵۰ نفر از دانش آموزان عشایری دوره ابتدایی استان همدان در سامانه «سناد» ثبت نام شده‌اند. فتاحی افزود: در راستای جذب و شناسایی دانش آموزان لازم التعلیم عشایری، برنامه‌های عملیاتی تدوین و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع