قانون تسهیل ازدواج به شکل کامل اجرا نمی شود

قانون تسهیل ازدواج به شکل کامل اجرا نمی شود

ایسنا/قم وی در بیان قانون تسهیل ازدواج عنوان کرد: این قانون در بر دارنده تمامی خدماتی است که نهادها و سازمان های مختلف باید در زمینه تسهیل ازدواج جوان همچون در نظر گرفتن وام ازدواج، مسکن، شغل انجام دهند اما متاسفانه علیرغم اینکه سال ها از تصویب این قانون گذشته است شاهد آن هستیم که قانون مذکور به درستی اجرا نشده است.

مرتضی بابایی در گفت و گو ایسنا قم در خصوص اجتماعی بودن هویت خانواده عنوان کرد: نخستین و مهم ترین «نهاد» اجتماعی ، خانواده است و هر فرد در اصل هستی و  بقاء خود نیازمند خانواده است .
وی افزود: در واقع خانواده زیربنای جوامع و خاستگاه فرهنگ ها، تمدن‌ها و تاریخ بشر بوده است و کارکرد زیستی خانواده، ضامن بقای جامعه انسانی است.
مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری با اشاره بر اهمیت نهاد خانواده بیان کرد: فرهنگ اسلامی – ایرانی ما برای این نهاد اهمیت بسیار زیادی قائل شده است که برهمین اساس شکل گیری و نحوه ارتباطات و روابط اعضای خانواده با یکدیگر در حقیقت پایه های شخصیتی و الگوهای رفتاری انسان را شکل می دهد. از همین روی اگر گام نخست در تشکیل خانواده سنجیده و درست برداشته شود سیر حرکتی خانواده به سوی تشکیل خانواده ای مطلوب خواهد بود.
استاد دانشگاه با اشاره به مساله زمان ازدواج تصریح کرد: بر اساس آموزه های دینی و فرهنگ اسلامی، جامعه سالم ، جامعه ای است که جوانان در اولین دوره‌ها و مقاطع سنی که احساس نیاز به ازدواج و توانایی اداره یک زندگی کردند، به ازدواج روی بیاورند.
وی در ادامه افزود: از آنجا که ازدواج دارای ضرورتی اجتماعی است، لازم است مجموعه‌های مختلف کشور  اعم از اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و حتی عمرانی به وظایف خود به خوبی عمل کنند ونگاه تک‌بخشی را کنار گذاشته و در برنامه‌ای یکپارچه، تمام دستگاه‌های مؤثر به میدان آمده و در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.
بابایی با اشاره به برنامه های تسهیل ازدواج تصریح کرد: اگر تلاشهای موثری برای تسهیل شروع زندگی جوانان صورت گیرد و برنامه ریزی‌های صحیح اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در بخشهای مختلف انجام شود تا حدی می توان زمینه تسهیل ازدواج جوانان را فراهم آورد.
وی در ادامه با بیان اینکه ازدواج دانشجویی اگر درست انجام شود گامی مؤثر برای تسهیل امر ازدواج در جامعه ما محسوب می شود، گفت: ازدواج دانشجویی سبب ترویج ازدواج‌های کم هزینه، ساده و بدون تشریفات در جامعه می گردد.
مدیر کل امور سیاسی و انتخابات استانداری عنوان کرد: قانون تسهیل ازدواج جوانان برای رفع موانع اقتصادی، فرهنگی و معیشتی پیش روی ازدواج جوانان توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.
وی در بیان قانون تسهیل ازدواج عنوان کرد: این قانون در بر دارنده تمامی خدماتی است که نهادها و سازمان های مختلف باید در زمینه تسهیل ازدواج جوان همچون در نظر گرفتن وام ازدواج، مسکن، شغل انجام دهند اما متاسفانه علیرغم اینکه سال ها از تصویب این قانون گذشته است  شاهد آن هستیم که قانون مذکور به درستی اجرا نشده  است.
بابایی در انتها عنوان کرد: مسئولان با سیاست گذاری و برنامه‌ریزی جامع و  صحیح و بکارگیری تمامی ظرفیت ها درحوزه‌های مرتبط می‌توانند نقش به سزایی در تسهیل ازدواج جوانان داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

باخ: شمارش معکوس برای برگزاری المپیک توکیو آغاز شد/حفظ سلامتی شرکت کنندگان اولویت اول است

پ جولای 23 , 2020
رییس کمیته ملی المپیک اعلام کرد شمارش معکوس بازی‌های المپیک آغاز شده و ما المپیک توکیو را به جشنواره امید، مقاومت و همبستگی تبدیل می‌کنیم. به گزارش ایسنا  و به نقل از Inside the games، توماس باخ، رییس کمیته بین‌المللی المپیک در یک سال باقی مانده تا آغاز بازی‌های المپیک […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع