ماسک با نرخ مصوب در اختیار داروخانه‌های دولتی قرار گیرد

ایسنا/لرستان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: ماسک با نرخ مصوب در اختیار داروخانه‌های دولتی قرار گیرد.

محمود ثمینی در جلسه ویدئو کنفرانس کمیته امنیتی،اجتماعی و انتظامی(ستاد استانی) با اشاره به اقبال مردم برای استفاده از ماسک بیان کرد: با توجه به استقبال مردم از ماسک در  شرایط کنونی لازم است تمهیداتی برای جلوگیری از افزایش نرخ آن فراهم شود تا قیمت طبق نرخ مصوب تثبیت یافته و در بعضی از مناطق کمبود برطرف شود.

وی افزود: طی هماهنگی‌های به عمل آمده با دستگاه‌های مرتبط مثل سازمان صنعت معدن و تجارت و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لازم است، سازمان صنعت معدن و تجارت تلاش کند تا پارچه موردنیاز با قیمت و سهمیه دولتی را ضمن افزایش سهمیه برای استان پیگیری و سایر بخش‌هایی که از دانشگاه علوم پزشکی مجوز دارند مثل کارگاه‌های کوچک را برای تولید ماسک با قیمت تمام شده ترغیب به تولید کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: کسانی هم که در خانه به تولید ماسک اقدام می‌کنند چنانچه مجوز لازم را از دانشگاه‌علوم‌پزشکی ندارند، به این مرکز مراجعه کرده و راهنمایی‌های لازم و بسته‌های آموزشی را برای تولید استاندارد محصولات خود دریافت و مجوز لازم را اخذ کنند و با قیمت تعیین شده ماسک را در اختیار مردم قرار دهند.

وی تصریح کرد: ماسک‌های تولید شده با استاندارد لازم با سهمیه و قیمت دولتی در اختیار داروخانه‌ها قرار گرفته تا با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت با قیمت حداکثر ۱۵۰۰ تومان در اختیار مردم قرار گیرند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در ادامه به موضوع برگزاری کنکور سراسری در مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی پرداخت و گفت: با توجه به روزهای تعیین شده در مردادماه  برای آزمون‌های مذکور به برگزار کنندگان کنکور از جمله آموزش و پرورش، نمایندگی‌های سازمان سنجش و دانشگاه‌هایی که در این زمینه همکاری دارند تاکید شده است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نظارت لازم این موضوع را پیگیری کنند و دانشگاه علوم پزشکی قبل از برگزاری آزمون‌ها نظارت لازم را داشته باشد.

ثمینی با تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده الزامی از ماسک در فضاهای عمومی ادامه داد: لازم است توسط تیم‌های نظارتی در شهرستان‌های استان نظارت‌ها در اماکن عمومی و اصناف و بازار و محل تجمع مردم تشدید شود.

معاون استاندار در ادامه به برگزاری مناسبت‌های مذهبی اشاره کرد و گفت: با توجه به مناسبت‌های ماه ذی‌الحجه و برگزاری دعای عرفه که مورد اقبال تمام مسلمین و خصوصاً شیعیان است ضرورت دارد، برگزاری این مراسم  با نظارت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اداره اوقاف در مراکز اصلی شهرستان‌های مختلف مانند مراسم لیالی قدر تعیین شده و با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

ثمینی افزود: مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در ماه محرم با هر وضعیتی در شهرستان‌های مختلف با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بخش خصوصی می‌تواند نقش اثربخشی در فرآیند توانمندسازی زندانیان ایفا کند

د جولای 27 , 2020
ایسنا/لرستان مدیرکل زندان‌های لرستان گفت: بخش خصوصی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های در اختیار می‌تواند نقش بسیار اثربخشی در فرآیند توانمندسازی زندانیان ایفا کند. عبدالمجید کشوری یکشنبه پنجم مرداد ۹۹ در دیدار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اظهار کرد: توجه به کرامت و انسانیت زندانیان رویکردی تثبیت شده در […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع