ماموریت شرکت پشتیبانی امور دام برای تامین ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: با دستور معاون اول رئیس جمهور، شرکت پشتیبانی امور دام مأمور خرید، تأمین و توزیع ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدرضا طلایی در رابطه با تامین کنجاله سویا در سه ماهه سوم سال اظهار کرد: در جلسه‌ای که  امروز با معاون اول رئیس جمهوری داشتیم، مباحث بازار به خصوص تامین نهاده‌های صنعت دام و طیور مطرح و در این جلسه و با دستور معاون اول رئیس جمهور، شرکت پشتیبانی امور دام مأمور خرید، تأمین و توزیع ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز شد.

وی افزود: بر این اساس از امروز شرکت پشتیبانی امور دام علاوه بر خریدهای قبلی، ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا خریداری و توزیع خواهد کرد که همین امروز در مذاکره با شرکت‌های هندی حدود ۱۲۰ هزار تن آن را خریداری کردیم و از اول اکتبر وارد کشور می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به میزان واردات کنجاله سویا در شهریور ماه خاطرنشان کرد: خرید فعلی علاوه بر خریدهای قبلی است و ما در دوره قبل بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تن کنجاله سویا از کشورهای هند، برزیل و آرژانتین خریداری کردیم که تخلیه آن نیز آغاز و بخشی از این کالا توزیع شده است.

طلایی تصریح کرد: در این حوزه در ماه‌های مرداد و شهریور با کسری مواجه بودیم و تنها ۵۵ درصد نیاز واحدهای تولیدی تأمین شد.

وی با اشاره به اینکه نیاز کشور به کنجاله سویا ماهانه ۴۰۰ هزار تن است، اذعان کرد: از ۵۰۰ هزار تنی که مقرر شد ما خریداری کنیم، ۱۲۰ هزار تن خریداری شده و مابقی نیز طی روزهای آینده خریداری می‌شود، ما تلاش می‌کنیم که در سه ماهه سوم کسری در این حوزه نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان این که سهم این شرکت در بازار نهاده‌ها ۲۰ درصد است، گفت: با خریدهای مقرر شده از سوی دولت، سهم شرکت پشتیبانی امور دام از بازار افزایش پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

علی کریمی امشب در اردوی استقلال

چ سپتامبر 16 , 2020
هافبک استقلال تهران امشب به اردوی آبی پوشان ملحق می‌شود. به گزارش ایلنا، باشگاه استقلال تهران اعلام کرد علی کریمی پس از ملاقات با احمد سعادتمند امشب راهی دوحه خواهد شد تا به اردوی استقلال در این شهر اضافه شود. کریمی تنها بازیکن تیم استقلال است که تا به امروز […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع