محکومیت نخست‌وزیر پیشین فرانسه در دادگاه

نخست‌وزیر سابق فرانسه به اتهام رسوایی مشهور به «ایجاد شغل‌های دروغین» که طی آن متهم به استفاده از پول مالیات‌دهندگان کشورش برای استخدام همسر و فرزندانش در شغل‌های غیرواقعی شده، محکوم شناخته شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری راشا تودی، «فرانسوا فیون»، نخست‌وزیر سابق فرانسه به اتهام رسوایی مشهور به «ایجاد شغل‌های دروغین» که طی آن متهم به استفاده از پول مالیات‌دهندگان کشورش برای استخدام همسر و فرزندانش در شغل‌های غیرواقعی شده، محکوم شناخته شد.

وی به اتهام ایجاد شغلی جعلی برای همسرش به عنوان «معاون پارلمانی» مجرم شناخته و مجبور به پرداخت جریمه ۳۷۵ هزار یورویی شده است. وی همچنین از ورود به شغل دولتی به مدت ۱۰ سال منع شد.

همسر او نیز به سه سال زندان محکوم شده که حکم او نیز به حالت تعلیق در آمده است.

این رسوایی موجب شد طرح او برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۷ فرانسه نقش بر آب شود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تغییر آمار در تهران نگران‌کننده‌ است/ سهم سفرهای خردادماه در افزایش تعداد مبتلایان/ درخواست اعمال محدودیت جدید در تهران

د ژوئن 29 , 2020
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه سفرهای خردادماه در افزایش بیماری موثر بوده است، گفت: در نامه‌ای به ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار اعمال محدودیت جدید برای شهر تهران شده‌ایم. به گزارش خبرنگار ایلنا علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع