مراسم محرم در انتظار تصمیم ستاد کرونا/ ۱۰۰ میلیون ماسک نیاز داریم

نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایف و رسالت‌های هیئت‌های مذهبی زنده نگه داشتن آئین‌های عاشورایی و برگزاری باشکوه مجالس سوگواری ماه‌های محرم و صفر است.

وی بر حفظ سلامت مردم در این ایام تاکید کرد و اضافه کرد: امسال در ماه محرم با شرایط خاصی روبرو هستیم و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا در برگزاری این برنامه‌ها باید مد نظر باشد.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور تصریح کرد: در شرایط شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، مسئولان و بانیان هیئت‌ها و مجالس عزاداری نهایت سعی و تلاش خود را در پیشگیری از شیوع این بیماری انجام خواهند داد.

وی از اجرای طرح شمیم حسینی در محرم خبر داد و اضافه کرد: امسال در این طرح در کنار کمک به اطعام عزاداران، اقلام بهداشتی نیز به‌عنوان مکمل به هیئت‌های مذهبی تحویل و اهدا شود.

نوشادی خواستار توزیع بسته‌ها و اقلام بهداشتی در موکب‌های اربعین و ایستگاه‌های صلواتی شد و بیان کرد: برای برگزاری مراسم محرم منتظر اعلام دستورالعمل نهایی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و سازمان تبلیغات هستیم.

وی افزود: انتظار داریم نهادهای دولتی و مراکز بهداشتی و درمانی، متولیان فرهنگی و خیرین برای تکمیل کمبودهای بهداشتی و حفظ جان مردم عزادار به ویژه در پنج روز دهه دوم محرم نسبت به تهیه و تأمین ۱۰۰ میلیون ماسک و بسته‌های بهداشتی اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برگزاری پنهانی جشن‌های عروسی در باغات اهر در ایام کرونایی

پ جولای 23 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، محمد میرزاپور عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهرستان اهر اظهار داشت: در نیمه دوم فروردین‌ماه از نظر شیوع کرونا در شهرستان اهر شاهد پیک بیماری بودیم و سپس تا نیمه اول خردادماه روند صعودی را داشتیم و از نیمه دوم خردادماه روند افزایشی ابتلاء […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع