مرحوم علی اصغر بادبان، مردِ اولین‌ها و فعال در عرصه‌های کارگری بود

حسن صادقی (رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) طی یادداشتی درباره فعالیت‌ها و تلاش‌های مرحوم علی‌اصغر بادبان، فعال کارگری نوشت‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در یادداشت حسن صادقی درباره مرحوم علی اصغر بادبان آمده است: مرحوم علی اصغر بادبان، مردِ اولین‌ها و فعال در عرصه‌های کارگری بود. مرحوم مغفور مهندس علی اصغر بادبان در غروب غم انگیز روز چهارشنبه مورخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ چشمش را بر جهان بست و جامعه کارگری را در غم و اندوه فرو برد.

مرحوم بادبان در زمره افرادی بود که در اولین تشکلات کارگری بعد از انقلاب در کنار آقایان محجوب و کمالی حضوری فعال و همچنین نقشی پررنگ در دفاع از پیش‌نویس و اجرای قانون کار داشت. عضو اولین شورای اسلامی کار و نماینده فعال کارگری در شورایعالی تأمین اجتماعی بود. به همین خاطر لقب “مردِ اولین‌ها و فعال در تمامی عرصه‌های کارگری” زیبنده آن مرحوم است و بخوبی می‌تواند یاد و خاطره آن مرحوم را زنده بدارد.

آن مرحوم حداقل یک روز در هفته را پای صحبت کارگران می‌نشست و با توجه به سوابق و تجربه‌هایی که در حوزه کار و تأمین اجتماعی داشت، به آنها مشاوره می‌داد. به گونه‌ای که گویا سنگ صبور کارگران رنجدیده بود. مرحوم بادبان در جامعه کارگری دارای شخصیتی منحصر به فرد بود و حضور فردی مشابه در جایگاه آن مرحوم مستلزم زمان بیشتری است.

اینک جامعه کارگری در سوگِ یار، همراه و رفیق دوران‌های مختلف خود نشسته است. او همواره در کنار جامعه کارگری بود و هیچگاه از جامعه کارگری جدا نشد. حتی شنیدن کنایه‌های تند و طعنه آمیز نه تنها فاصله‌ای بین او و جامعه کارگری ایجاد نکرد، بلکه بیشتر از پیش حضور او را در کنار جامعه کارگری احساس کردیم.

او رفیق و همراه ما بود و در سختی‌ها و دشواری‌های کار تشکیلاتی راهنمایی بی‌بدیل و مؤثر بود.

مرحوم بادبان رفیق دوران سخت و نفس‌گیر دهه هشتاد بود؛ رفیق دوران تدوین قانون کار بود؛ رفیق دوران تدوین درمان رایگان بود؛ رفیق دوران تدوین قانون شوراهای اسلامی کار بود؛ رفیق دوران سخت بحران واحدهای تولیدی بود که جاده‌ها را می بستند‌؛ و چه خوب ماند در کنار کارگران و چه خوب دفاع کرد از منافع آنان و هیچگاه به کارگران پشت نکرد. همواره در خط مقدم دفاع از حقوق کارگران حضور داشت و برای دفاع از کیان کارگران سر از پا نمی شناخت. او در جبهه‌های جنگ رزمنده ای واقعی و در میادین‌ دفاع از حقوق کارگری، نماینده‌ای قدر و توانمندی در پای میز مذاکره بود. امیدواریم که پاداش جهاد خود و دفاع از حقوق کارگر را در سرای آخرت از خداوند متعال دریافت کند.

رویکرد مرحوم بادبان پیرامون گسترش اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری

مردِ اولین‌ها، اولین عضو افتخاری اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و همچنین از پیشکسوتان بنام این حوزه بودند. نه تنها اتحادیه پیشکسوتان را قبول داشت بلکه با ارائه راهکار و پیشنهاداتِ سنجیده خود، کمک شایانی به گسترش این اتحادیه نمودند. در همین راستا در جشنواره نشان خدمت به قانون کار و در مقطع تکریم مقام پیشکسوت، مرحوم بادبان را به عنوان چهره ماندگار جامعه کارگری و یک پیشکسوت با ارزش مفتخر به گرفتن تندیس پر افتخار نشان خدمت به قانون کار قرار دادیم و به صورت ظاهری، تلاش و جانفشانی ایشان را پاس داشتیم؛ اما همواره به لحاظ بعد معنویت فعالیت‌های موثر ایشان به او بدهکار هستیم.

در پایان جای دارد درگذشت مرحوم مهندس علی اصغر بادبان و خاموش شدن این شمع نورانی در ایام ماه مبارک رمضان را به خانواده آن مرحوم، جامعه کارگری، اعضای اتحادیه پیشکسوتان و تشکیلات خانه کارگر و همچنین همرزمان آن مرحوم تسلیت عرض نموده؛ از خداوند یکتا ترفیع درجات آن مرحوم در بهشت أعلاء و مزید فضل و رحمت پروردگار بی‌همتا برایشان و طول عمر بازماندگان آن مرحوم همراه با سلامتی و حسن عاقبتشان را خواهانم.

امیدوارم خداوند به آن مرحوم پاداش اخروی عطا کند و حسناتی‌ که با خدمت دنبال می کرد خدواند در کارنامه اعمالش قرار دهد.  

خداوند روح این عزیز سفر کرده را قرین رحمت واسعه خود قرار دهد و با صالحین، شهدا و فقها محشور گرداند. آمین یا رب العالمین.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بستری17 نفر مشکوک ابتلا به کرونا در قم ظرف 24 ساعت گذشته

ج مه 8 , 2020
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در 24 ساعت گذشته 39 نفر مشکوک به ابتلا به کرونا به مراکز درمانی قم مراجعه کردند که 17 نفر از آنها در بخش‌های بیمارستانی بستری شدند. به گزارش ایلنا،  دکتر قدیر با اعلام این خبر افزود: در شبانه روز گذشته ، ۱۸ نفر […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع