مزار شهدای هفتم تیر در قم عطرافشانی شد

همزمان با سالروز شهادت دکتر شهید بهشتی و ۷۲ یار با وفای ایشان مراسم عطر افشانی و غبارروبی مزار مطهر شهدای هفتم تیر با حضور خانواده معظم شهدا، خادمان شهدا، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان استان در گلزار شیخان قم برگزار شد.

به گزارش ایلنا از قم، مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر ماه سال ۱۳۶۰ گفت: امروز برای ما ملموس است که اگر بخواهیم انقلاب به سرمنزل مقصود برسد و پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی اش داده شود، باید یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت.

حجت الاسلام حسن هنرمند افزود: گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تکریم مقام والای شهید و شهادت و ایثارگران تعظیم شعائر الهی است و این فرهنگ باید در سطح جامعه همواره ترویج شده و زنده و پویا بماند.   

وی با بیان این که شهید بهشتی و یاران ایشان در دهه ۶۰ مظلوم بودند و مظلومانه به شهادت رسیدند و امروز نباید بگذاریم این شهدا در جامعه غریب باشند، گفت: در عصر کنونی دشمنان با استفاده از ابزار اطلاع رسانی تلاش دارند تا دشمنی های خود را در قالب همان محتواهای گذشته با رنگ و لعاب جدید به خورد نسل امروز بدهند و حق را مخدوش سازند از این رو امروز اهمیت اطلاع رسانی صحیح و شفاف از اهمیت به سزایی برخوردار است.

مدیرکل بنیاد شهید قم تصریح کرد: دیروز نگاهمان به فرمان و کلام امام بود و هر جا غفلتی صورت گرفت ضربه ای از سوی منافقین وارد گردید؛ امروز باید هوشیار تر از گذشته گوش به فرمان ولایت در مسیر تعالی نظام اسلامی گام برداریم و توطئه های دشمنان را هرچه بیشتر خنثی سازیم.

وی اظهار داشت: اکنون اگر بخواهیم بحران های مختلف را پشت سر بگذاریم باید به رهنمودها و روشنگری های بصیرت افزای مقام معظم رهبری گوش بسپاریم و این خواسته شهدا از ما است همانگونه که در وصایایشان بسیار برآن تاکید کرده اند.

حجت الاسلام هنرمند در ادامه ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به تلاشگران این عرصه گفت: قوه قضائیه مسیر مبارزه با مفاسد را به خوبی و با قوت شروع کرده و این بارقه امیدی در دل مردم ایجاد کرده است از این بابت از زحمتکشان قوه قضائیه قدردانی می کنیم؛ امید است بتوانند در مبارزه با اخلال گران موفق باشند.

در پایان این مراسم با حضور خانواده معظم شهدای هفتم تیر و ایثارگران، مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران ،مدیرکل ورزش و جوانان، نیروهای نظامی و انتظامی، اقشار مختلف مردم قم و جمعی از خادمان شهدا قبور مطهر شهدای هفتم تیر گلباران و عطر افشانی شد.

شهدای ترور هفتم تیر سال ۱۳۶۰ شهید عبدالحمید دیالمه و شهید محمد علی منتظری در حرم مطهر حضرت معصومه (س) و شهیدان غلامحسین حقانی، محمد حسین صادقی ، سید نوراله طباطبایی نژاد، عبدالوهاب قاسمی، عمادالدین کریمی، حسن محمد عینی و علی هاشمی سنجانی در گلزار شیخان مدفون هستند.

در مجموع ۱۲ خانواده معظم شهید هفتم تیرماه در قم ساکن و یا شهدایشان در قم مدفون هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گفت‌وگوی تلفنی تبون و ماکرون

ش ژوئن 27 , 2020
رئیس‌جمهوری الجزایر و همتای فرانسوی‌اش تلفنی گفت‌وگو کردند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان، «عبدالمجید تبون»، رئیس‌جمهوری الجزایر، امروز -‌شنبه- در تماسی تلفنی با «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه، روابط دوجانبه و مسائل بین‌المللی را بررسی کرد.  دفتر ریاست‌جمهوری الجزایر در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف توافق کردند […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع