مشکلات کارگری نباید به چالش‌های اجتماعی و امنیتی تبدیل شود

ایسنا/البرز معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه مشکلات کارگری نباید به چالش های اجتماعی و امنیتی تبدیل شود، افزود: مطالبات و مشکلات کارگران را نباید سیاسی کرد بلکه باید از کانال خودشان رصد و حل کرد.

نورمحمد فردی روز یکشنبه پنجم مرداد در جلسه کمیسیون کارگری استان البرز گفت: ما در شرایط خاصی قرار داریم از یک طرف تحریم های ظالمانه و از سوی دیگر بیماری کرونا شرایط خاصی را ایجاد نموده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: هنر مدیران اقتصادی و تولیدی و کارگری در این است که نگذارند یک واحد تولیدی تعطیل و یک نفر بیکار شود.

فردی با بیان اینکه در حقیقت مردم سرمایه انقلاب هستند و باید این سرمایه حفظ شود، تصریح کرد: کمیسیون کارگری وظیفه دارد سیاست های کلی دولت را در شرایط مختلف در برخورد با مسائل کارگری در منطقه هماهنگ نماید.

معاون استاندار افزود: نمایندگان  کارگران باید در جلسات کمیسیون کارگری حضور فعال داشته باشند و از نظرات آنها استفاده شود و از طرفی دیگر باید حق و حقوق کارگران در مشاغل سخت به موقع پرداخت شود تا در موقع بازنشستگی مشکلی برای برقراری مطالبات آنان به وجود نیاید.

وی افزود: کمیسیون کارگری باید آخرین رویدادهای سیاسی، امنیتی محیط های کارگری را به دقت و حساسیت بررسی و تصمیم گیری نماید.

فردی با بیان اینکه مطالبات و حقوق معوقه کارگران در بخش های مختلف باید پرداخت شود، افزود: مدیران باید خود را در مقابل مردم پاسخگو بدانند و توجه داشته باشند که اگر مدیری پاسخگو نبود بهتر است خود با میل خود کنار برود.

معاون استاندار گفت: یکی از فواید کار تقسیم کار است باید مشکلاتی که مربوط به استان است توسط همین کمیسیون حل شود.

وی با بیان اینکه شرکت های بالای 35 نفر کارگر باید شورای اسلامی کار داشته باشند و کمتر از آن نماینده شورا و تشکلات کارگری باید تقویت شود و مشکلات کارگران را پیگیری و حل و فصل نماید.

وی با بیان همانطور که می‌دانید کمیسیون کارگری زیرمجموعه شورای تامین استان است و ترکیب و شرح وظایف آن در قانون اشاره شده است، افزود:  بیش از ۱۱ عضو از دستگاه‌ها و ادارات مختلف هر کدام دارای یک رای هستند.

وی افزود:  بنابراین طبق قانون شرح وظایف و اهداف کمیسیون هماهنگ نمودن کلیه ارگان‌های ذیربط و تبیین حدود و وظایف هر یک از آنها در رابطه با مسائل سیاسی و امنیتی مراکز کارگری استان مشخص است.

معاون استاندار گفت:  این کمیسیون وظیفه دارد مسائل سیاسی و امنیتی مراکز کارگری را با دقت و حساسیت پی گیری و برنامه ریزی در جهت حل و فصل آنها اقدام نماید.

فردی تصریح کرد:  بنابراین معضلات کارخانجات استان و انعکاس آنها با هدف تصمیم گیری و حل مشکلات و تحلیل نارضایتی ها باید همواره مد نظر مسئولان باشد.

وی افزود:  اهمیت این کمیسیون همین بس که مثل شورای تامین باید هر ۱۵ روز یکبار تشکیل شود و آخرین رویدادهای سیاسی و امنیتی محیط‌های کارگری را به دقت مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار دهد.

معاون استاندار با بیان اینکه این کمیسیون وظیفه دارد سیاست های کلی دولت را در شرایط مختلف در برخورد با مسائل کارگری در منطقه هماهنگ نماید، تصریح کرد:  امسال مقام معظم رهبری فرمودند سال جهش تولید است بنابراین همه مسئولین باید زمینه و بستر را برای امر تولید که نیاز اصلی کشور می‌باشند فراهم نمایند.

وی افزود: هنر کمیسیون کارگری  و دستگاه‌های اقتصادی این است که طوری برنامه ریزی نمایند که یک واحد تولیدی تعطیل و یک نفر بیکار نشود.

 وی افزود: به هر حال مراکز کارگری که مشکلات سیاسی امنیتی و کارگری دارند باید به قید فوریت و با هماهنگی حل و فصل شود و از هر گونه شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت خودداری گردد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آموزش‌های فنی و حرفه ای در دوران کرونا

ی جولای 26 , 2020
۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۹:۴۵ یکی از محورهای اساسی رشد تمدن‌های فعلی پیشرفت‌هایی است که در حوزه‌های مختلف صنعتی و فنی شکل می‌گیرد. آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند بخش مکمل نظام آموزشی باشد به شرط آنکه به محتوای فرهنگی آن هم توجه کافی شود. نقش و اهمیت آموزش‌های فنی و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع