مشکلات کمبود آب شرب ۱۸ روستای فیروزه برطرف شد

فرماندار شهرستان فیروزه از مرتفع شدن مشکلات کمبود آب شرب ١٨ روستای محور جنوب این شهرستان پس از سال ها انتظار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، ابوالفضل حکیم پور با بیان اینکه طی چند سال اخیر مردم ۱۸ روستای محور جنوب شهرستان فیروزه با کمبود و قطعی آب در ایام گرم سال مواجه بودند، گفت: از سال گذشته با برگزاری جلسات متعدد در استان و تلاش قابل تقدیر مدیریت و پرسنل آبفا، طی سه ماه گذشته تاکنون با تدابیر مهندسی و با تامین اعتبار لازم، مشکلات تامین آب روستاهای مذکور برطرف شد.

وی طی بازدید از مراحل تغییر تجهیزات مجتمع سرده فیروزه افزود: کاری که امروز در حال انجام است، یک حرکت جهادی و جمعی توسط آبفا، اداره برق و همراهی شوراهای اسلامی است که در کوتاه ترین زمان ممکن، آب شرب با کیفیت و پایدار وارد شبکه مجتمع سرده شد.

مدیر آبفا فیروزه نیز گفت: در حال حاضر مجتمع آبرسانی ۱۲ روستایی سرده و مجتمع ۶ روستایی اقبالیه بدون هیچ مشکلی در حال فعالیت و تامین آب پایدار هستند.

مجید سبحانی افزود: با مهندسی مجدد، کلیه تجهیزات اصلی چاه از قبیل ترانس برق و الکترو پمپ چاه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون ریال تقویت شد.

وی اظهار داشت: در گذشته ترانس های قدیمی ۵٠ کیلو وات بود که در حال حاضر ترانس جدید ١٠٠ کیلو وات است و الکترو پمپ قدیمی ٢٩٣/١٢ بود و اکنون الکترو پمپ جدید به ٣۴۵/٧ تقویت شده است. 

سبحانی اعلام کرد: با انجام دادن اقدامات فوق توان تولید آب افزایش یافته و مشکل افت فشار و کمبود آب چند ساله این مجتمع برطرف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مزار شهدای هفتم تیر در قم عطرافشانی شد

ش ژوئن 27 , 2020
همزمان با سالروز شهادت دکتر شهید بهشتی و ۷۲ یار با وفای ایشان مراسم عطر افشانی و غبارروبی مزار مطهر شهدای هفتم تیر با حضور خانواده معظم شهدا، خادمان شهدا، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان استان در گلزار شیخان قم برگزار شد. به گزارش ایلنا از قم، مدیر […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع