مقام سابق ارتش انگلیس آزمایش سلاح ضد ماهواره روسیه را “بسیار خطرناک” خواند

یک مقام ارشد سابق ارتش انگلیس گزارش در خصوص تست یک سلاح ضد ماهواره از سوی روسیه که از جانب خود این کشور رد شده را “بسیار خطرناک” توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، مسکو ادعاهای آمریکا و انگلیس در خصوص اینکه “استفاده صلح آمیز از فضا” را تهدید کرده، رد کرد؛ انگلیس، روسیه را متهم به شلیک پرتابه‌ای با مشخصات یک سلاح در حین یک آزمایش ماهواره‌ای کرد.

در روزهای اخیر هاروی اسمیت، رئیس سازمان فضایی انگلیس تصمیم گرفت که به صورت علنی در این مورد صحبت کند و این نخستین بار است که وزارت دفاع انگلیس علیه این نوع فعالیت‌های روسیه موضع می‌گیرد.

ژنرال سایمون مایال، معاون رئیس سابق ستاد کل ارتش انگلیس اظهار کرد، معتقد است که این فعالیت‌های ضد ماهواره‌ای مثال دیگری از تلاش‌های ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با هدف چالش ایجاد کردن علیه غرب است.

او در گفت‌وگو با شبکه چهار رادیو بی بی سی گفت: پوتین همانطور که قبلا از سال ۲۰۰۶ برای غرب در هر نوع حوزه‌ای اعم از گرجستان، اوکراین، لیبی و اسامی دیگری که می‌توانید نام ببرید چالش به وجود آورده حالا دوباره تلاش می‌کند دوباره چالش آفرینی کند و یک حوزه تقابل دیگر را با غرب به وجود بیاورد هر چند که من فکر می‌کنم بخشی از آن به جهت مصرف داخلی است.

وی تاکید کرد: لذا این بسیار خطرناک است چون همواره شانس محاسبه غلط از سمت هر دو طرف هست.

او از مقام‌های انگلیسی خواست علیه تولید سلاح‌های ضد ماهواره لابی گری کنند.

وی افزود: تبعات این روند برای هر کشوری در روی زمین می‌تواند نوعی تقابل فاجعه بار در فضا باشد زیرا ما بسیار به ماهواره‌ها متکی هستیم و در آینده نیز خواهیم بود.

ویل وایتهورن، رئیس نهاد موسوم به UK Space، نهاد نماینده صنایع فضایی انگلیس، اظهار کرد نسبت به ارزیابی وزارت دفاع انگلیس در خصوص آزمایش تسلیحاتی روسیه اطمینان دارد.

او در پاسخ به برنامه تودی رادیو۴ بی بی سی درباره نظرش در خصوص اینکه روسیه آزمایش تسلیحاتی انجام داده، گفت: بله من نسبت به آن و هر آنچه در رسانه‌های عمومی درباره آن نوشته شده و اینکه یک سلاح جنبشی بوده اطمینان دارم و این اطمینان با توجه به سرعت حرکت، نحوه پرتاب و نحوه قرار گرفتن آن در یک مسیر مداری است.

وی افزود: این به هیچ چیز اصابت نکرد و ممکن است که یا آزمایش ناموفق بوده و یا آنها تصمیم گرفته باشند که این شی به چیزی اصابت نکند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رسول‌پناه: تا ١۶ مرداد فرصت داریم پول برانکو را بدهیم

ش جولای 25 , 2020
سرپرست باشگاه پرسپولیس می‌گوید این باشگاه تا ١۶ مرداد فرصت دارد طلب سرمربی پیشین خود را بپردازد. به گزارش ایسنا، مهدی رسول‌پناه درباره قهرمانی پرسپولیس اظهارنظر کرد: قهرمانی پرسپولیس را به همه هواداران تبریک می‌گویم. این قهرمانی ویژگی‌هایی از جمله چهارمین قهرمانی پیاپی را داشت.  او در پاسخ به این […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع