مقاوم‌سازی نیمی از منازل مسکونی روستایی در کشور

ایسنا/زنجان رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: نیمی از منازل مسکونی روستایی در کشور مقاوم‌سازی شده است.

علیرضا تابش عصر امروز (۶ مردادماه) در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان که با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، با اشاره به اینکه در سال گذشته بارندگی‌های زیادی روی داد که منازل مسکونی روستایی را دچار آسیب کرد، گفت: در این ایام به ۳۰۰۰ واحد مسکونی خسارت وارد شد که امروز خوشبختانه خبر پایان بازسازی این واحدها را اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مسکن روستایی اقدامات خوبی در کشور انجام شده است، افزود: ۵۰ درصد منازل روستایی مقاوم‌سازی شده و بیش از ۵۰ هزار واحد نیز بازسازی شده است.

این مسئول ادامه داد: مسکن محرومان از ابتکارات دولت است که با وجود مشکلات و درگیری در استان‌های مختلف، با حضور مسئولان آغاز شده و در هر استان با افتتاح اولین واحد مسکونی محرومان، تعداد واحدهای تحویلی اعلام می‌شود.

تابش تصریح کرد: هزینه ساخت واحدهای محرومان به صورت وام بلاعوض یا وام بدون بهره خواهد بود. در مجموع در کل استان‌ها  ۵۶ هزار و ۹۴۰ واحد روستایی و شهری کوچک در قالب مسکن محرومان آغاز شده که این واحدها در ۱۵ استان ساخته می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: علاوه ‌بر ۱۵ استان در حاشیه سه شهر مشهد، چابهار و زاهدان ساخت ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی محرومان آغاز شده و مسکن محرومان یک ساله باید به پایان برسد تا شاهد افتتاح بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی محرومان در کشور باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نسخه‌نویسی الکترونیک مشکلات دسترسی به اطلاعات درمانی بیمار را رفع کرده است

د جولای 27 , 2020
ایسنا/بوشهر رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر عنوان کرد: طرح تحول نظام سلامت اقدام بزرگی بوده است، زیرا مردم پیش از این بابت هزینه های درمان بسیار در مضیقه بودند و بیمه بخش عمده هزینه های درمان را و اعمال جراحی را پرداخت می کند. علی احمدی‌زاده در نشست با مدیرکل بیمه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع