موج سفرهای تابستانی اوج بگیرد، برای کنترل کرونا مجبور به اعمال محدودیت می‌شویم

معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان کرج با اشاره به آغاز فصل سفرهای تابستانی هشدار داد: اگر مردم توصیه ها را جدی نگیرند و موج سفرهای تابستانی اوج بگیرد در دور دوم شیوع کرونا، غافلگیر خواهیم شد.

به گزارش ایلنا، غفور قاسم پور با بیان این مطلب گفت: طی دو هفته اخیر و پس از بازگشایی‌ها و رفع محدودیت ها، کرونا در کرج روند صعودی داشته و در وضعیت قرمز قرار گرفته ایم.

وی با بیان اینکه در صورت افزایش آمار مبتلایان نقاهتگاه های درمانی پیش بینی شده است، افزود: متاسفانه طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی، روزانه جمعیت مبتلایان به کرونا ویروس در کرج رو به تزاید است و همه آحاد مردم و مسئولان باید تلاش کنیم از این مرحله نیز با کمترین تلفات عبور کنیم.
 
قاسم پور با اشاره به آغاز تابستان و فصل سفرها و تاثیر آن بر افزایش آمار جمعیت بیماران کرونایی تصریح کرد: در مرحله اول با همکاری خوب مردم موفق به مهارموقت این ویروس منحوس شدیم، اگر در مرحله دوم توصیه ها را جدی نگیریم در دقیقه آخر ممکن است توسط این بیماری که هر لحظه تغییر ماهیت می دهد و غیرقابل پیش بینی است، غافلگیر شویم.

معاون استاندار با بیان اینکه در اعمال محدودیت ها تابع تصمیمات کشور و ستاد استانی هستیم، هشدار داد که اگر مردم توصیه ها را جدی نگیرند و کوله بار سفر ببندند و عامل انتقال و شیوع این بیماری ناشناخته باشند، ممکن است مجبور به اعمال برخی محدودیت های قبلی شویم.

قاسم پور با بیان اینکه مردم باید تذکرات مسئولان حوزه بهداشت و درمان را رعایت کنند، افزود: هر گونه تجمع و ازدحام بخصوص در محل های سرپوشیده، سم مهلکی است که تبعات آن قابل جبران نخواهد بود.

وی با اشاره به الزامی شدن استفاده از ماسک در ادارات و مراکز پرتردد، افزود: نظارت ها و کنترل ها تشدید شده است و تمام تلاش خود را خواهیم داشت که به شرایط زرد و سپس مرحله سفید بازگردیم.

معاون استاندار در پایان از شهرداران شهرستان خواست نظارت ها را جدی تر بگیرند و ضمن الزام بر رعایت پروتکل های بهداشتی در بخش حمل و نقل عمومی، بصورت روزانه و مستمر نیز ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهر کرج انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره قطعنامه ۲۲۳۱

س ژوئن 30 , 2020
نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی گزارش دوره‌ای دبیرکل این سازمان درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ مربوط به توافق هسته‌ای ایران، آغاز شد. به گزارش ایلنا، در این نشست که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و تعلیق شدن اجتماعات در نیویورک، روز سه‌شنبه به صورت مجازی برگزار می‌شود، قرار […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع