نامه اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد به رئیس جمهور

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار پرداخت ۲ هزار میلیاردی دولت به این دانشگاه و همچنین افزایش حقوق متناسب با سایر ادارات شدند. 

متن نامه به شرح زیر است؛

به نام خدا

رئیس محترم جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی سلام علیکم

همانطور که مستحضرید تورم بی سابقه در ماههای گذشته باعث شده سطح معیشتی مردم کاهش یابد و دولت محترم برای جبران هزینه ها در چند مرحله نسبت به افزایش حقوق کارکنان دولت اقدام نمود ولی متاسفانه حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی به افزایش میانگین ۲۰درصد (۱۵درصد+افزایش حق مسکن و کمک هزینه خانوار) خلاصه گردید که کفاف هزینه های معیشتی را نمی دهد.

در خبرها به نقل از سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی خواندیم دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد، سوال ما این است چرا پرسنل دانشگاه آزاد اسلامی اعم از کارمندان و اساتید بخاطر این مطالبات نباید افزایش حقوق همسان با کارکنان دولت داشته باشند؟

جناب آقای رئیس جمهور وقتی صحبت از بخش خصوصی به میان می آید از دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یکی از بزرگترین موسسات غیردولتی نام برده می شود که نه تنها بار مالی برای دولتها نداشته چه بسا با پرداخت منظم حق بیمه و مالیات و بار عظیم آموزش عالی کشور را به دوش می کشد و در این میان بخاطر سیاستهای غلط سالهای گذشته دولتها در جذب دانشجو و مدیریت ناصحیح منابع مالی چندسالی است پرسنل دانشگاه افزایش حقوق متناسب با همتایان خود را نداشته اند که این اجحاف بزرگی به خانواده ۵۵هزار کارمند و استاد دانشگاه آزاد اسلامی است تا جایی که بعضا دریافتی ما نصف همکاران ما در سیستم دولتی می باشد؛ یعنی سفره ما نسبت به همکاران مان در دولت کوچکتر است این درحالی است که با پرداخت این مبلغ مطالبات از سوی دولت، دانشگاه می تواند روی افزایش حقوق و همسان سازی اقدام عملی کند.

خواسته امضا کنندگان این نامه پرداخت سریع اصل و سود و زیان مطالبات ۲۰۰۰ میلیاردی توسط دولت محترم و رفع این دِین و حق الناس است چرا که بهبود شرایط معیشتی ما به پرداخت این معوقات بستگی دارد.

نهایتا خواسته اصلی ما از مدیران ارشد دانشگاه افزایش متناسب حقوق و همسان سازی با سایر ادارات است.

اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی.

رونوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی جهت استحضار و دستور پیگیری فوری از طریق دولت 

اعضای  فراکسیون محترم دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی جهت استحضار و پیگیری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جهت استحضار و دستور پیگیری فوری از دولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مجید عقیلی هنرمند گرافیست اصفهانی درگذشت

ی جولای 26 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، مجید عقیلی هنرمند طراح گرافیک امروز ۵ مردادماه در شهر اصفهان بر اثر سکته قلبی دارفانی را وداع گفت. فاطمه کرکه آبادی رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران با تأیید این خبر به خبرنگار مهر گفت: این هنرمند گرافیست، از اعضای قدیمی انجمن بود […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع