نشست قریب‌الوقوع عراق و ایران برای حل پرونده آب‌های مشترک

وزارت منابع آبی عراق از نشست قریب‌الوقوع وزیر منابع آبی این کشور با وزیر نیروی ایران برای حل پرونده آب‌های مشترک خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از بغداد الیوم، «عونی ذیاب»، سخنگوی وزارت منابع آبی عراق اعلام کرد که «مهدی رشید الحمدانی» به زودی با «رضا اردکانیان»، وزیر نیروی ایران دیدار خواهد کرد و پیش از آن نیز دیدار کمیته­‌های فنی مشترک دو کشور برای ایجاد راه حل ریشه‌ای برای پرونده آب‌های مشترک که به نفع دو کشور باشد برگزار خواهد شد.

عونی گفت: «دیدار وزیر منابع آبی با ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد مثبت بوده و سفیر ایران قول داد پرونده آب‌­های مشترک را به جریان اندازد.»

وی گفت: «سفیر ایران در بغداد از الحمدانی خواست نشست‌هایی فوری با همتای ایرانی خود و کارشناسان امور آب برای حل پرونده آب­‌های مشترک برگزار کند.»

گفتنی است وزیر منابع آبی عراق روز یکشنبه در دفتر خود از سفیر ایران در بغداد و هیئت همراه استقبال کرد.

وزارت منابع آبی عراق اعلام کرد که الحمدانی در دیدار با مسجدی مشکلات ناشی از آب­‌های مشترک را که مهم‌ترین آن آلودگی «شط العرب» در نتیجه قطع آب رود کارون از آغاز ماه ژوئن تا پایان اکتبر هر سال است، مطرح کرد و از طرف ایرانی خواست حجم آب ورودی به شط العرب در این دوره را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فوتبال ایران در لیگ برتر خلاصه نمی شود/ در خصوص اساسنامه منتظر تایید فیفا هستیم

س جولای 28 , 2020
سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: هزینه کردن در ورزش سرمایه است و باید قدردان عزیزانی باشیم که در این مسیر قدم برمی دارند. به گزارش ایلنا و به نقل از  سایت‌ رسمی فدراسیون فوتبال،حیدر بهاروند،سرپرست فدراسیون فوتبال در مجمع سالیانه هئیت فوتبال استان البرز عنوان کرد:البرز دارای پتاسیل زیادی است و […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع