نصب المان‌های تاریخی در میادین شاهرود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود گفت: نصب المان‌های تاریخی در میادین شاهرود از مصوبات نخستین کارگروه مهر و میراث این شهرستان است.

به گزارش ایلنا از سمنان، حمید رضا حسنی افزود: نخستین جلسه کارگروه مهر و میراث شهرستان شاهرود با هدف حفظ و احیاء بافت‌های تاریخی، بناهای واجد ارزش، رشد و توسعه شهری، توسعه گردشگری و ساخت المان های شهری منطبق بر موضوع آثار تاریخی و صنایع‌دستی منطقه برگزار شد.

وی با اشاره به حضور حاجی علی محمدی شهردار شاهرود و دبیر و اعضای کارگروه مهر و میراث در شهرداری شاهرود، گفت: نصب المان “پیه سوز سفالی هزاره اول” اثر هنری رضا نوری در یکی از میادین شهر شاهرود با حمایت شهرداری از مصوبات این جلسه بود.

حسنی با بیان اینکه پیش از این تمبر یادبود پیه سوز سفالی به همت سید علی اصغر شریعت زاده چاپ و منتشر شده است، افزود: پیه سوز سفالی نمونه‌ای از آثار به دست آمده از کاوش تپه تاریخی بلوار شاهرود و متعلق به هزاره اول پیش از میلاد است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود بیان کرد: مرمت برج تپه باغ زندان، برج تپه مسجد جامع توسط شهرداری شاهرود و برگزاری جلسات کارگروه به طور منظم و در زمینه افزایش تعامل و هم اندیشی بین شهرداری و میراث فرهنگی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

شهردار شاهرود رئیس کارگروه مهر و میراث و رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود دبیر این کارگروه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۲.۵ هزار خانواده حاشیه‌نشین چابهاری وام بلاعوض وکم‌بهره مسکن می‌گیرند/ تکمیل ۲۵۰ هزار مسکن روستایی تا پایان سال

چ سپتامبر 16 , 2020
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام این مطلب که اعتبارات بازسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی روز گذشته ابلاغ شد، از ساماندهی حاشیه‌نشینی در چابهار و زاهدان و اتمام عملیات بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده در استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی تا پایان امسال خبر داد. به گزارش ایلنا،‌ […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع