نظامیان ترکیه برای شرکت در رزمایش مشترک با باکو وارد نخجوان شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، نظامیان ترکیه امروز سه شنبه به منظور شرکت در رزمایش مشترک با نیروهای جمهوری آذربایجان وارد منطقه خودمختار نخجوان شدند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، نیروهای جمهوری آذربایجان طی مراسمی رسمی در گذرگاه مرزی «صدرک» از سربازان ترکیه استقبال کردند. نیروهای مسلح ترکیه پس از استقبال رسمی در واحد های نظامی نخجوان مستقر شدند.

این در حالیست که رزمایش مشترک نیروهای زمینی دو کشور در باکو و نخجوان قرار است در خلال روزهای یکم تا پنجم ماه آگوست (۱۱ تا ۱۵ مرداد) انجام شود. در جریان برگزاری این رزمایش مواضع دشمن فرضی توسط خودروهای زرهی، توپخانه و خمپاره هدف قرار خواهد گرفت.

همچنین، رزمایش نیروهای هوایی دو کشور هم در شهرهای باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، نخجوان، گنجه، کوردمیر و یولاخ از ۲۹ ژوئن تا ۱۰ آگوست (۸ تا ۲۰ مرداد) برگزار می شود.

گفتنی است، این رزمایش در حالی برگزار می‌شود که جمهوری آذربایجان در هفته‌های گذشته تنش‌های مرزی با ارمنستان داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشورهای عربی و اسلامی محاصره یمن را بشکنند

س جولای 28 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، طه المتوکل وزیر بهداشت یمن گفت: ما از کمک های پزشکی سلطان نشین عمان و جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دیگر تشکر می کنیم و به آن ارج می نهیم. وی افزود: محموله کمک ها شامل؛ تجهیزات جدید پزشکی و دستگاههای تنفس […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع