نظام آموزش ما مبتنی بر مهارت نیست و فقط آموزش محض را ارائه می‌کند

استاندار قزوین گفت: نظام آموزش ما مبتنی بر مهارت نیست و فقط آموزش محض را ارائه می‌کند که برای رسیدن به نقطه مطلوب باید مهارت محوری در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی پور روز شنبه در شورای اداری آموزش و پرورش استان قزوین، افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یکی از سازمان‌های مهم در مسیر توسعه کشور است و باید نقش خود را در پیشبرد جامعه ایفا کند.

استاندار قزوین تصریح کرد: مهارت آموزی به دانش آموزان باید بر اساس نیاز جامعه باشد و فرهنگ سازی مستمر و دراز مدت جهت گرایش دانش آموزان به سمت رشته‌های مهارتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی گفت: مدارس، بهترین مکان برای تربیت نسل توسعه یافته هستند و در پیشرفت جامعه نقش بسیار موثری ایفا می‌کنند.

نماینده عالی دولت در استان افزود: اگر مدارس، نقش آموزشی و پرورشی خود را به درستی ایفا کنند، در آینده شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

وی با اشاره به موضوعات دینی و فرهنگی در مدارس افزود: موضوعات ایدئولوژیک و دینی در مدارس کمرنگ است که باید برای آن فکر و برنامه‌ریزی شود البته این مساله مخصوص استان ما نیست و در مناطق مختلف نیز  دیده می‌شود.

جمالی پور با بیان اینکه جلسات شورای آموزش و پرورش باید به ۲ بخش اعتباری و محتوا تقسیم شود، اظهار داشت: مسائل محتوایی آموزش و پرورش باید در جلسات شورای اداری دیده شود و در حمایت از بازماندگان از تحصیل باید از ظرفیت خیران و صنعتگران استفاده گردد. 

استاندار قزوین گفت: آموزش و پرورش برای همه ما مهم است؛ چون پیشرفت و توسعه جامعه با این نهاد تحقق پیدا می‌کند و ساختار سایر بخش‌های کشور را نیز تعیین می‌کند.

وی از موازی کاری دستگاه‌های فرهنگی انتقاد کرد و گفت: تکرار کارها و دخالت در امور یکدیگر، سمی مهلک است؛ بنابراین باید وظایف تعیین شده را به خوبی انجام داد و در ضمن نسبت به وظایف یکدیگر بی‌تفاوت نبود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دعوت از بازیکن تراکتور به اردوی تیم ملی فوتبال جوانان

ش جولای 25 , 2020
علی سبحانی از تیم فوتبال تراکتور، به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد. به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتور، اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال جوانان به منظور حضور در دور نهایی مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی ازبکستان برگزار می شود از ۶ تا […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع