نقش بارز مهارت‌آموزی در پایدارسازی مشاغل حوزه حمل ‌و نقل

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جایگاه ویژه مهارت‌آموزی در ثروت‌آفرینی، تحول و پیشرفته ماندگار را مستلزم تلاش مضاعف در تولید علم دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی با تبریک فرارسیدن هفته مهارت، تحرک در تولید علم و فناوری و فعال کردن فرایند تبدیل علم و دانش به مهارت را از آثار تحولی در کشور خواند و بر ضرورت تعالی مهارت در کشور تاکید کرد.

وی تحول و پیشرفت ماندگار را، مستلزم تحرک و تلاش مضاعف در تولید علم و دانش خواند و افزود: در فرآیند تبدیل علم و دانش به فن‌آوری و فن‌آوری به ثروت، آموزش‌های مهارتی جایگاه ویژه‌ای دارد که باید برای نیل به آن، برنامه‌ریزی مدونی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سهم آموزش‌های مهارتی در زندگی مردم و جامعه، باید قابل‌توجه باشد، عنوان کرد: ایمان داریم با اهتمام برای تحقق مهارت‌آموزی در عرصه‌های مختلف از جمله مشاغل مرتبط با وزارت راه و شهرسازی، می‌توانیم مشاغل را پایدار و فرهنگ مهارت‌آموزی را نهادینه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه با تفاهم‌نامه‌هایی که امروز منعقد شد، به‌دنبال توانمندسازی و مهارت‌آموزی در حوزههای بازآفرینی، راهداری و حمل و نقل جادهای و بنادر و دریانوردی هستیم، صنعت ساخت و ساز را نیز نیازمند مهارت آموزی خواند و با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی در این حوزه به صورت سنتی دنبال شده است، بر ضرورت مدون کردن مهارت‌های گسترده این حوزه تاکید کرد.

اسلامی گفت: نهادینه کردن مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه حمل و نقل دریایی و جاده‌ای، سهم قابل‌ملاحظه‌ای در پایدارسازی مشاغل و توسعه کارآفرینی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان بوئین زهرا کشف شد

ش جولای 25 , 2020
فرمانده انتظامی استان قزوین از توقیف یک دستگاه کامیون تریلر حامل ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در بوئین زهرا خبر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سردار مهدی حاجیان روز شنبه در تشریح این خبر افزود: ماموران گشت یگان امداد شهرستان هنگام گشت زنی در محور اشتهارد به یک […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع