نماینده آمریکا در آلمان برکنار خواهد شد

گزارش‌ها حاکی از آن است که با روی کار آمدن راتکلیف، گرنل که به عنوان نماینده‌ی ویژه آمریکا در آلمان مشغول به کار است به زودی برکنار خواهد شد.

به گزارش ایسنا،به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،رسانه‌ دولتی آلمان (DPA) خبری را امروز (یکشنبه) منتشر کرد که حاکی از برکناری ریچارد گرنل،سفیر ایالات متحده آمریکا در آلمان طی هفته‌های آینده است.

این خبر پس از آنکه مجلس سنای آمریکا جان راتکلیف را به عنوان مدیر اطلاعات ملی آمریکا منصوب کرد، منتشر شد چرا که این بدین معناست وی ریچارد گرنل، نماینده آمریکا در آلمان را برکنار و شخص پیشنهادی خود را جایگزین خواهد کرد.

براساس گزارشات مشخص شد که رابین کوئینویل، معاون هیئت رئیسه سفارتخانه پیش از انتصاب سفیر جدید ایالات متحده در آلمان، به عنوان سفیر موقت این کشور به انجام وظیفه خواهد پرداخت.

سفارت ایالات متحده در آلمان هنوز بیانیه‌ای در مورد ادعای برکناری یا استعفای ریچارد گرنل صادر نکرده است.

سخنگوی سفارت آمریکا گفت: «اظهار نظر در مورد محدودیت‌های سفر یا برنامه‌های اجرایی آلمان از سیاست‌های ما در این کشور نیست، اما سفیر گرنل ضمن خدمت به عنوان مدیر اجرایی سازمان اطلاعات ملی آمریکا در آلمان همچنان در مورد اولویت‌گذاری‌های دولت آلمان دخالت و اظهار نظر می‌کرده است.»

ریچارد گرنل در ماه فوریه پس از مدت دو سال فعالیت به عنوان نماینده ایالات متحده آمریکا در برلین، به سمت مدیر اجرایی سازمان اطلاعات ملی آمریکا در آلمان منصوب شد. وی از سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا به شدت حمایت می‌کرد. وی هم‌چنین به اعمال تحریم‌های ظالمانه‌ی آمریکا علیه ایران به منظور تشکیل جبهه‌ی متحد علیه چین کمک بسزایی کرده است. او از دولت آلمان خواسته بود تا همکاری‌های خود با مسکو را در انجام پروژه‌ی «Nord Stream ۲» متوقف کند، به این دلیل که این امر اروپا را به روسیه وابسته خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توضیحات روابط عمومی محیط زیست در خصوص آتش سوزی جنگل‌های گچساران

ی مه 24 , 2020
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد نسبت به اخبار منتشر شده در رسانه های استان مبی بر آتش سوزی کوه های خامی در مناطق حفاظت شده محیط زیست گچساران واکنش نشان داد به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست کهگیلویه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع