نهادهای حقوقی برای افزایش اطلاعات حقوقی مردم اهتمام جدی داشته باشد

ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سواد جامعه نسبت به اطلاعات حقوقی، بسیار اندک است و انتظار داریم نهادهایی مانند مرکز وکلای قوه قضائیه برای افزایش اطلاعات حقوقی مردم و آشنایی شهروندان با حقوق و تکالیف خود اهتمام جدی داشته باشند.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار رئیس و اعضای هیأت مدیره مرکز وکلای دادگستری استان، افزود: فعالیت نهادهای حقوقی باید به استقرار هرچه بیشتر عدالت و مبارزه با ظلم و فساد در جامعه منجر شود.
 
وی با تبیین شاخصه‌های بین‌المللی سواد در دوره‌های مختلف زمانی، افزود: آشنایی اقشار مختلف جامعه با علم حقوق و انجام تکالیف و تعهدات خود نسبت به دیگران، یکی از جدیدترین شاخصه‌های باسوادی در دنیا محسوب می‌شود.
 
وی خواستار افزایش فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای برای آشنایی عموم مردم با نهاد وکالت و علم حقوق شد و گفت: دستگاه‌های مختلف نهایت همکاری خود را برای تحقق این مهم داشته باشند.
 
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این‌که مردم به وکلای بدون پروانه اعتماد نکنند، افزود: برای جلوگیری از مشکلات حقوقی، باید فعالیت وکلا در جامعه، سامان‌دهی شده و هر فارغ‌التحصیل رشته حقوق، از عنوان وکیل برای خود استفاده نکند.
 
وی با بیان این‌که رویکرد جدید قوه قضائیه در مبارزه با فساد، امید مردم برای مبارزه با مفسدان را بیشتر کرده، گفت: برخورد قاطع با مفسدان درون‌سازمانی نیز از جمله مولفه‌هایی است که نویدبخش مبارزه قاطع با خائنان به مردم و انقلاب اسلامی است.
 
وی بر سخت‌گیری در سنجش صلاحیت علمی وکلا و آسیب‌شناسی مشکلات موجود در این حوزه نیز تاکید کرد و افزود: نظارت بر فعالیت وکلا و برخورد با متخلفان، از جمله موضوعاتی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا روز به روز شاهد استقبال مردم از مراجعه به وکلای متخصص و متعهد باشیم.

عضویت ۱۴۰۰ نفر در مرکز وکلای دادگستری استان

رئیس مرکز وکلای دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های این مجموعه، افزود: بیش از یک هزار و 400 نفر از وکلای استان، عضو مرکز وکلا هستند.
 
به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، علی آقاپور افزود: مرکز وکلای دادگستری استان، آمادگی خود را برای همکاری هرچه بیشتر با دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی برای جلوگیری از تضییع بیت المال و همچنین حمایت از افراد نیازمند و بی بضاعت اعلام می کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

وضعیت نارنجی در ۵ شهرستان استان مرکزی/اراک همچنان قرمز است

س جولای 28 , 2020
ایسنا/مرکزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس آخرین آمار، وضعیت اراک از لحاظ میزان شیوع کرونا در هفتم مردادماه ۹۹، همچنان قرمز است و شهرستان های آشتیان، خمین، دلیجان، ساوه و شازند در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند. ️براساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک، دکتر سید […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع