نیمی از مدارس استان زنجان فرسوده است

ایسنا/زنجان نماینده مردم ماه‌نشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق، گفت: در حال حاضر قریب به ۵۰ درصد مدارس استان فرسوده است.

مرتضی خاتمی عصر امروز (۶ مردادماه) در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، با بیان اینکه در این شرایط بیش از پیش باید گام‌های اساسی برای کشور برداشته شود، اظهار کرد: راه‌های مواصلاتی استان مسئله‌ای است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه سهم استان زنجان از آزادراه‌های کشور اندک است و در راه‌سازی و نگه‌داری راه‌های اساسی، مشکل وجود دارد و اعتبارات استانی در بحث نگه‌داری کم است.

وی افزود: دوخطه کردن راه‌آهن زنجان – قزوین اتفاق خوبی برای استان است و امسال اگر ۱۵ میلیارد تومان بودجه باشد، می‌توان همدان به سنندج را نیز کارسازی کرد.

این مسئول با اشاره به وضعیت مدارس استان زنجان، ادامه داد: در حال حاضر ۴۰ تا ۵۰ درصد مدارس استان فرسوده بوده و اعتبارات استانی در این رابطه بسیار اندک است و کفاف نوسازی و به‌سازی را نمی‌دهد. همچنین تعداد آثار گردشگری در استان بالا است و امیدواریم بتوانیم با اعتباراتی در راستای احیا و تکمیل، از گنبد سلطانیه و بازار زنجان حمایت به عمل آید.

رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار بر این است که از دامپروری و کشاورزی استان حمایت شود و این در حالی است که تسهیلات بانکی ارائه ‌شده برای روستائیان، گران تمام شده و نمی‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین سیمای آب استان نگران‌کننده بوده و بیش از ۸۰ درصد آب شرب به منابع زیرزمینی بستگی دارد که اگر عملیات ساخت سدهای استان به پایان برسد، وضعیت سطح آب‌های زیرزمینی بهبود یافته و این مسئله منوط به پرداخت به پیمانکاران است چون زنجان پس از خوزستان، بدهکارترین استان به پیمانکاران بخش آب است.

خاتمی با اشاره به کمبود تخت بیمارستانی در برخی شهرستان‌های استان زنجان، یادآور شد: در بخش بهداشت و درمان، در شهرهایی که دسترسی آن به مرکز استان سخت است، وضعیت مناسبی وجود ندارد و علاوه‌ بر کمبود بیمارستان و تخت و تجهیزات بیمارستانی، با کمبود نیرو نیز مواجه هستیم و حال در وضعیت شیوع کرونا، انرژی پرسنل بیمارستانی تحلیل رفته و امیدواریم علاوه ‌بر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، امکان جذب نیروهای جدید نیز وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه با تاکید بر اینکه بهبود معیشت در کوتاه‌مدت اتفاق نمی‌افتد و امری زمان‌بر است، گفت: هر چه بتوان به صورت فوری به معیشت مردم کمک کرد، اوضاع هرچه زودتر بهبود می‌یابد و امیدواریم دولت در سال آخر نیز همانند سال اول با قدرت وارد عمل شود.

سیدالبرز حسینی، نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی نیز در رابطه با وضعیت مشکل آب روستاهای استان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۷۱ روستا با مشکل تامین آب شرب در استان مواجه هستند که تدوام این مشکل و همراهی آن با بیماری کرونا موجبات گسترش بیشتر بیماری را فراهم می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نشست تولیدکنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با رییس جمهور

د جولای 27 , 2020
حسن روحانی، رییس جمهوری، دوشنبه ۶ مرداد، در نشستی با تولید کنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با تاکید بر اینکه خوداتکایی در تولیدات ارزشمند بخش‌های پتروشیمی و فولاد، دستاوردی مهم برای کشور است، گفت: ۱۴ میلیارد دلار برای پیشبرد گام دوم توسعه در بخش پتروشیمی سرمایه گذاری […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع