هجوم مار و عقرب‌ها به روستاهای مسجد سلیمان/ تهدید جدی زندگی مردم/ فاصله زیاد روستاها با خانه بهداشت

به گفته یکی از اهالی روستاهای مسجد سلیمان، بالا آمدن آب سد گتوند، باز هم برای روستائیان دردسر ساز شد و جانوران موذی و حتی مار و عقرب ها را به این روستاها کشاند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از خوزستان، یکی از اهالی روستا “پرنوشته” ضمن تایید این خبر به خبرنگار ایلنا، گفت: به دلیل بالا آمدن دریاچه سد گتوند، در روزهای اخیر و پر شدن دَره‌ها و حُفره‌های زمین از آب، مارها و عقرب‌ها برای در امان ماندن به روستاهای نزدیک منطقه مسجد سلیمان هجوم آوردند.

وی گفت: روستاهای “تلخاب تاجدین” و “پرنوشته” به دلیل نزدیکی به دریاچه سد، در پی وقوع این اتفاق به زیر آب رفتند و مارها و عقرب‌ها به سبب نزدیکی به منازل این روستاها، به مناطق مسکونی هجوم آوردند.

مسعود در ادامه توضیحاتش از تهدید جدی زندگی مردم صحبت کرد و افزود: علاوه بر خطر هجوم مار و عقرب‌ها به اهالی روستا و احشام، سرازیر شدن آب هم باعث مشکل و یک خطر تازه برای اهالی شده است.

وی از مسافت زیاد روستاها با نزدیک‌ترین خانه بهداشت در منطقه ابراز نگرانی کرد، گفت: نزدیک‌ترین خانه بهداشت به منطقه در “هفت شهیدان” شهرستان لالی قرار دارد که فاصله ۳۰ دقیقه‌ای از منطقه، باعث نگرانی شده است در حالی که تمام مسیر هم به زیر آب رفته و اگر کسی دچار گزیدگی مار و عقرب‌ها شود، مشخص نیست سرنوشت او چه خواهد شد.

خوشبختانه هنوز خبری از مار گزیدگی در روستا نبوده اما با این وجود ۲ مورد عقرب گزیدگی در منطقه رخ داده است.

گفتنی است که هر سال از اواسط بهار تا پایان تابستان، روستاهای پشت سد گتوند به دلیل بالا آمدن آب دریاچه، به زیر آب می‌روند که مشکلات زیادی را از جمله بی‌آبی، قطع برق، هجوم جانوران موذی، از بین رفتن زمین های کشاورزی و غرق شدگی احشام و حتی خود اهالی را در پی دارد.

عکس مار

عقرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

امکان بازگشایی تالارها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد/ اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها برای حفظ سلامت مردم است

ج جولای 24 , 2020
استاندار کرمانشاه گفت: همکاری و همراهی تالارداران، اصناف و مردم برای عبور از پیک کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری بسیار مطلوب بوده و با تداوم این روند می‌توانیم شاهد کاهش آمار مبتلایان در استان و مهار این بیماری باشیم. به گزارش خبرنگار ایلنا ازکرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع