هشدار چین به دانشجویانش در آمریکا درباره “بازجویی‌های ظالمانه”

چین از دانشجویان خود در آمریکا خواسته نسبت به بازداشت‌ها و بازجویی‌های “خشونت‌آمیز” هوشیار باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات چین به دانشجویان چینی مقیم آمریکا نسبت به امکان قرار گرفتن در معرض بازجویی‌های ظالمانه هشدار دادند.

این در حالی است که وانگ وِن بین سخنگوی وزارت خارجه چین با اشاره به اظهارات وزیر خارجه آمریکا در راستای دامن زدن به “چین هراسی” اظهار کرد، حرف‌های پامپئو پر از دروغ است و همچنان نشان دهنده اشتباه‌های روزافزون آمریکا در سیاست‌های اخیر خود نسبت به چین و رویکردی حاکی از پارانویای مک کارتیسم است.

رادیو بین‌المللی چین به نقل از سخنگوی وزارت خارجه این کشور گزارش داد: تلاش آمریکا برای تشکیل یک گروه از هم‌پیمان‌های خود و ترویج مقاومت ایدئولوژیک؛ بر خلاف روند عصر کنونی مبنی بر صلح، پیشرفت و همکاری است و با خواست اکثر کشورهای جهان همسو نیست؛ از این رو، بدون شک موفق نمی‌شود. چین به عنوان یک کشور بزرگ مسؤولیت‌پذیر، قاطعانه از حقوق حاکمیت، منافع امنیتی و توسعه خود دفاع و با سلطه‌جویی و نابرابری مقابله می‌کند و بر تقویت گفت‌وگو و همکاری با دیگر کشورهای جهان پایبند خواهد بود تا بتواند همچنان روند ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک را به پیش سوق دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دشمنان به دنبال رواج منکرات در جامعه هستند

چ جولای 22 , 2020
ایسنا/آذربایجان غربی امام جمعه سلماس گفت: امروز دشمن بدنبال رواج منکرات و برداشته شدن قباحت کارهای منکر در جامعه برای دور کردن مردم از ارزش های دینی است. حجت الاسلام سید ابراهیم طباطبایی امروز اول مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه سلماس گفت:امروز دشمن برای تضعیف بنیه اعتقادی و دینی […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع