هنرستان هنرهای زیبا در قزوین ایجاد می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین عصر شنبه با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار، لطف الله سیاهکلی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، اصغری مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران نهادهای فرهنگی و عضو در سالن استانداری قزوین برگزار شد.

محمد حسین اسماعیلی در این جلسه اظهار داشت: در حوزه توسعه‌ای و فرهنگی یکی از موارد قانونی فعالیت هنرستان‌ها است که برخی رشته‌ها در اختیار نهادهای تخصصی است که رشته‌هایی چون نقاشی، گرافیک، سینما، تئاتر، موسیقی با متولی گری اداره ارشاد است.

وی تصریح کرد: با همکاری آموزش و پرورش و اداره ارشاد می‌توانیم هنرستان تخصصی هنرهای زیبا را راه اندازی کنیم.

اسماعیلی بیان کرد: این هنرستان با هدف تربیت هنرمندانی در تراز انقلاب اسلامی، ارتقای سطح فرهنگ عمومی، شناسایی هنرمندان، آموزش استاندارد و حرفه‌ای، تأسیس خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر هنرستان هنرهای زیبا در ۲۷ استان کشور راه اندازی شده و قزوین نیز با داشتن ۱۰ انجمن هنری، ۱۵۰ مؤسسه و آموزشگاه هنری و بیش از ۲۵۰۰ هنرمند و ۴ هزار هنرجو، استعداد راه اندازی این هنرستان را دارد.

وی گفت: تأسیس یک مرکز آکادمیک می‌تواند در تربیت هنرمندان متعهد و توانمند مؤثر باشد و به نظر می‌رسد با استقبال خوب خانواده‌ها و هنرمندان هم روبرو شود.

اسماعیلی تصریح کرد: با تأمین فضای فیزیکی مناسب برای احداث هنرستان اقدام شده، تأمین تجهیزات مورد نیاز و برنامه ریزی درسی سالانه و دریافت مجوز مقدمات لازم برای راه اندازی این هنرستان مهیا شده است.

فعالیت هنرستان هنرهای زیبا از اول مهرماه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: با تصویب نهایی این طرح از اول مهرماه و در سال تحصیلی جدید این هنرستان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی بیان کرد: این هنرستان در سال اول برای دختران مقطع متوسطه پایه دهم در دو رشته فعالیت خواهد کرد و سال آینده هنرستان پسران نیز راه اندازی خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یک تیم مسلح تجزیه‌طلب در خوزستان متلاشی شد

ش جولای 25 , 2020
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حیدر عباس زاده در بیان جزئیات خبر اظهار کرد: چهارشنبه‌شب هفته گذشته این تیم سه نفره در شهرک شهید مدنی ماهشهر، هم‌زمان به سمت منازل مسکونی فرمانده پایگاه بسیج این شهرک و یکی دیگر از اعضای مؤثر پایگاه بسیج تیراندازی کردند. وی افزود: در جریان […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع