“هوش مصنوعی” باید در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مدنظر قرار گیرد

وی افزود: بنابراین سازمان اداری و استخدامی مکلف شد نظام مشاغل دولتی را مورد بازنگری قرار دهد، در وزارت کار نیز باید مشاغل را هم متناسب با این رویکرد تغییر دهیم. 

وزیر تعاون تاکید کرد: اگر حرمت، شان و منزلت لازم برای افراد دارای مهارت قائل نشویم، طبیعی است که مدرک نسبت به دانش فنی و حرفه‌ای پیشی می‌گیرد و به هدف مطلوب نمی‌رسیم. 

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم که به دنبال آن هستیم مهارت‌های آموزشی برای جلوگیری از خسارت به اموال عمومی و استخراج در سرمایه‌گذاری انجام شده است. 

شریعتمداری ادامه داد: مطابق آمار همه آنچه که توسط افراد خبره و توانا ساخته شده با استهلاک کمتری مواجه است، اما آنهایی که به وسیله افرادی که دارای مهارت کافی نداشتند ساخته شده با استهلاک بالا از گردونه کار خارج می‌شوند.

وی با بیان‌ آنکه بهره‌وری نیروی کار به عنوان مهمترین عامل تولید است که تاثیر جدی در رشد اقتصادی کشور دارد، افزود: یکی از مهمترین موضوعات، بهره‌وری نداشتن نیروی کار است و هرچه بیشتر به مهارت توجه کنیم بهره‌وری افزایش می‌یابد.

شریعتمداری اظهارداشت: از نظر تغییرات در بازار کار نیز سعی کردیم به آموزش‌های فنی ‌و حرفه‌ای توجه کنیم چرا که اگر بازار کار به سمت هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و سایر اقدامات نو در بازار کسب و کار حرکت کند، باید این تغییرات بازار کار را در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مدنظر قرار دهیم و به این سمت حرکت کنیم. 

وی تاکید کرد: باید آموزش‌های عمومی به مردم واگذار شود ‌و خصوصی‌سازی فعالیت‌های آموزشی با حمایت دولت و تامین امکانات لازم برای بالا بردن سطح تکنولوژی مورد توجه قرارگیرد و از سوی دیگر صدور تاییدیه‌های لازم را برای فعالیت‌های فنی و مهارتی تقویت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حداکثر قیمت ماسک سه لایه ۱۵۰۰ تومان است

ش جولای 25 , 2020
سازمان حمایت تمامی عرضه کنندگان صنفی و مراکز فروش اقلام بهداشتی و ماسک را به رعایت قیمت مصوب مکلف کرد. گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است؛ گزارشات و شکایات واصله حاکی از آن است که انواع ماسک سه لایه در برخی از مراکز عرضه از جمله داروخانه ها، فروشگاههای […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع