واردات دانه سویای چین از برزیل رکورد زد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، بر طبق داده‌های اداره گمرک چین که در روز یکشنبه منتشر شد، در ماه ژوئن، واردات دانه سویای این کشور از برزیل که برترین تأمین کننده دانه سویا در جهان است، افزایش یافته و رکورد بالایی زده است.

واردات دانه سویا در حالی افزایش یافت که وضعیت گله‌های خوک چین که به شدت از شیوع مرگبار آنفلوآنزای خوکی آفریقایی آسیب دیده بودند، رو به بهبود گذاشته و تقاضا برای دانه سویا را بالا برده است.

داده‌های اداره کل گمرک نشان می‌دهد چین به عنوان بزرگترین خریدار دانه سویا در جهان در ماه ژوئن ۱۰.۵۱ میلیون تن روغن سویا را از این کشور آمریکای جنوبی وارد کرده است، که این ۹۱ درصد نسبت به ۵.۵ میلیون تن وارد شده در سال گذشته بیشتر است.

همچنین آمار واردات دانه سویا از برزیل در ماه ژوئن ۱۸.۶ درصد بالاتر از واردات ماه می است که ۸.۸۶ میلیون تن شده بود.

به طور کلی واردات دانه سویای چین در ماه ژوئن در حالی به رکورد ۱۱.۱۶ میلیون تن رسیده است که فرآوری کننده‌های چینی بهترین استفاده را از قیمت‌های پایین دانه سویا برزیلی کردند و آب و هوای مساعد صادرات دانه سویای برزیل را افزایش داد.

چین در ماه ژوئن ۲۶۷.۵۵۳ تن دانه سویا از ایالات متحده آمریکا وارد کرد که ۵۶.۵ درصد کمتر از ۶۱۴.۸۰۵ تن در سال گذشته بوده است. این واردات ۴۵.۶ درصد نسبت به ۴۹۱.۶۹۷ تن وارد شده در ماه می کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پرداخت هوشمند کرایه تاکسی در اصفهان از طریق اپلیکیشن«اصکیف»

ی جولای 26 , 2020
هشتمین برنامه «هریکشنبه-یک افتتاح» در فضایی کاملاً مجازی برگزار شد. این سلسله برنامه‌ها که به افتتاح پروژه‌های شهری اختصاص دارد تحت تأثیر ویروس منحوس قرار گرفته است. این برنامه که از «شبکه شهر» به صورت زنده پخش می‌شد به آغاز رونمایی از خدمات الکترونیک سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان در جهت […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع