واکنش جهاد اسلامی و حماس به اقدام تروریسی آمریکا علیه هواپیمای ایرانی

جهاد اسلامی و حماس ضمن محکوم کردن اقدام جنگنده‌های آمریکایی علیه هواپیمای ایرانی، از همه مسلمانان خواستند که متحد شوند.

به گزارش ایلنا، “جنبش حماس” روز جمعه سوم مرداد ۹۹ با انتشار بیانیه‌ای اقدام هواپیمای نظامی آمریکا در تعرض به یک فروند هواپیمای مسافربری ایرانی و به خطر انداختن سرنشینان آن را محکوم کرد. 

 

جنبش حماس افزود: همه گروه‌ها در امت اسلامی باید اختلافات و مناقشه‌ها بین خودشان را کنار بگذارند و با یکدیگر متحد شوند.

 

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این باره اعلام کرد: «بشدت اقدام تروریستی برای تجاوز به هواپیمای مسافربری ایرانی را محکوم می‌کنیم».

 

جنبش جهاد اسلامی در ادامه تأکید کرد: «این حادثه تروریستی، مقاصد خصمانه آمریکا و نقش این کشور در ایجاد تهدید برای امنیت منطقه ما را نشان می‌دهد».

 

این جنبش همچنین تأکید کرد: «حق ایران است که برای پاسخ به این اقدام تروریستی علیه هواپیما، تمام گام‌ها و اقدامات [لازم]را اتخاذ کند».

در پی تعرض هواپیما‌های جنگنده ایالات متحده امریکا بر فراز خاک سوریه به پرواز ۱۱۵۲ شرکت هواپیمایی ماهان که روز پنجشنبه دوم تیرماه ۱۳۹۹ در کریدور‌های بین المللی هوایی در آسمان سوریه از فرودگاه بین المللی امام خمینی عازم بیروت بود، تعدادی از مسافرین به دلیل عکس العمل خلبان جهت پیشگیری از تصادم با با پرواز‌های متعرض، دچار جراحات شدند. 

 

سازمان هواپیمایی کشوری ایران، اقدام هواپیما‌های جنگنده امریکایی در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی را مصداق بارز نقض حقوق بین الملل و مقررات و استاندارد‌های هوانوردی دانست و مراتب اعتراض جدی خود را رسما به شورای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) نموده، خواستار رسیدگی فوری به موضوع شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پرداخت ۲۲ هزار میلیارد تومان یارانه آرد و نان در کشور/ توزیع بیش از ۱۵۰ هزار تن شکر با قیمت مصوب

ج جولای 24 , 2020
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در همدان گفت: ۲۲ هزار میلیارد تومان سالانه دولت یارانه آرد و نان پرداخت می کند تا مردم نان ارزان در دسترس داشته باشند. به گزارش ایلنا، یزدان سیف تصریح کرد: دولت محدودیتی برای نان مردم ندارد، اما باید صیانت شود و آرد یارانه […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع