ورامین سالانه ۷۰ درصد از شیشه مورد نیاز کشور را تأمین می کند

ایسنا/تهران فرماندار شهرستان ورامین گفت: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تولیدکنندگان با تمامی مشکلات ناشی از  تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان نظام، چرخ‌های اقتصاد کشور را به حرکت درآورده و اجازه نمی‍ دهند که این مشکلات، تولید و اشتغال را تحت تأثیر قرار دهد.

حسین کاغذلو عصر چهارشنبه ۲۶ شهریور در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در محل فرمانداری ورامین برگزار شد، اظهار کرد: تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی سهم خود را در چرخش چرخ‌های اقتصاد کشور و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار ادا کرده‌اند و در مقابل مسئوولان موظفند تا موانع و مشکلات پیش روی آنان را برطرف کرده و به افزایش تولید آنان کمک کنند.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی شهرستان ورامین گفت: شهرستان ورامین علاوه بر ظرفیت‌های کشاورزی که با استفاده از آن، غذای حدود 6 میلیون نفر از مردم استان تهران را تأمین می‌کند، در حوزه‌ صنعت نیز از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار است که استقرار بزرگترین شهرک صنعتی تخصصی چرم کشور، یکی از این ظرفیت‌های ویژه است.

کاغذلو تصریح کرد: هنرمندان شهرستان ورامین سالانه 70 درصد از شیشه مورد نیاز کشور را تأمین و روانه بازار مصرف می‌کنند، محصولی که از کیفیت لازم برای رقابت با محصولات نمونه خارجی برخوردار است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و متأثر شدن واحدهای تولیدی از اثرات این بیماری گفت: هر چند که برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی به دلیل این بیماری، با مشکلاتی مواجه شدند، ولی بسیاری از این افراد با تغییر خطوط تولید، اقلام بهداشتی، مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و گان مورد نیاز مراکز بهداشتی را تولید کردند.

فرماندار شهرستان ورامین افزود: شهرستان ورامین از ظرفیت کامل برای رفع مشکلات تولید کنندگان در حوزه‌های مختلف برخوردار است و هر جا به پشتیبانی و حمایت استانی نیاز باشد، از توان استانداری و ستاد رفع موانع تولید استان تهران استفاده می‌شود.

وی گفت: عمده مشکلات تولیدکنندگان و صاحبان صنایع و کشاورزی شهرستان ورامین، سرمایه در گردش، مشکلات بیمه‌ای، تأمین اجتماعی و مالیات است که تلاش می‌شود که موارد ارائه شده در ستاد تسهیل در جلسات تخصصی با حضور مدیران دستگاه‌ها بررسی شده و در شهرستان این مشکلات رفع شود چرا که با رفع مشکلات تولید کنندگان بذر امید در جامعه کاشته می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی شوشتر در پی بازگشت وضعیت قرمز

چ سپتامبر 16 , 2020
ایسنا/خوزستان رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به قرمز شدن وضعیت این منطقه از بازگشت محدودیت‌های اجتماعات خبر داد. دکتر مجتبی کلانتر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پس از عبور از پیک بیماری، تعداد مبتلایان بسیار کاهش یافت اما کاهش حساسیت مردم، شرکت در تجمعات و کاهش استفاده […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع