وزیر خارجه قطر خواستار حاکمیت عقلانیت به جای قطب بندی ها شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر خارجه قطر امروز در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر گفت که دوحه در سالروز محاصره ظالمانه خود همچنان به مواضعی که دارد پایبند است.

وزیر خارجه قطر ضمن تقدیر از پایداری مردم کشورش در برابر محاصره و دشمنی کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: دوحه از گفتگوی غیر مشروط و مبتنی بر اصل مساوارت و احترام به حاکمیت تمامی طرفها حمایت می کند. این موضع ما بوده و خواهد بود و هرگز تغییر نخواهد کرد.

محمد بن عبدالرحمان آل ثانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و دیگر چالش های فرا روی کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: بهتر بود ما شاهد همکاری اعضای شورای همکاری خلیج فارس برای حمایت از ملتهایمان و مبارزه با چالش های فرا رویمان می بودیم اما متاسفانه به جای حاکمیت عقلانیت، قطب بندی ها همچنان ادامه دارد.

عربستان سعودی، بحرین، مصر و امارات از خرداد ماه سال ۱۳۹۶ تاکنون روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرده اند و این کشور را از نظر زمینی و هوایی تحت محاصره قرار داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۸۰ درصد فوتی‌های ناشی از کرونا در دزفول بیماری زمینه‌ای داشته‌اند

ج ژوئن 5 , 2020
به گزارش خبرنگار مهر، مهدیه توکلی ظهر امروز جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی دزفول، اظهار کرد: برای بسیاری از مردم این سوال مطرح شده است که چرا بیمارستان بزرگ دزفول به بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است؟ که باید گفت «یک بیمار […]

سردبیر

جانی واتسون

ما عاشق وردپرس هستیم و برای گسترش وردپرس بین فارسی زبانان سراسر دنیا، از سال ۱۳۹۰، فعالیت خود را به‌طور جدی آغاز نمودیم و همواره برای افزایش یادگیری همزبان های عزیزمان در سراسر دنیا، برنامه های آموزشی و محصولات ویژه آماده می‌‌نماییم.

دسترسی سریع